• Przedszkole nr 26, Tychy - 251,37 zł

Nasze przedszkole jest jedynym w województwie śląskim, które przystąpiło do  „Ozłacamy Kasisi”. Finał akcji w naszej placówce odbył się dnia 19 czerwca' 2015 na wcześniej zaplanowanym Pikniku Rodzinnym.

Realizację zadań rozpoczęliśmy oglądaniem przez nasze przedszkolaki prezentacji multimedialnej opracowanej przez koordynatora w oparciu o otrzymane materiały. Dzieci poznawały krok po kroku Kasisi:

• znaczenie poszczególnych symboli znajdujących się na logo Fundacji,
    • osoby pracujące w Kasisi,
    • mieszkańców Domu Dziecka,
    • potrzeby podopiecznych Fundacji,
    • sposoby pomocy,
    • oraz to co dotychczas zostało już dokonane.

Prezentacja wywarła na dzieciach bardzo duże wrażenie i mimo że to maluchy miały wiele pomysłów na to - jak pomóc kasiskim dzieciakom.

Każda nauczycielka przeprowadziła zajęcia lub pogadankę o Kasisi.

Następnie dzieci w poszczególnych grupach wykonywały prace plastyczne – logo Fundacji lub uzupełniały kolorowankę. Wystawa wszystkich prac została  wyeksponowana w czasie naszego przedszkolnego Pikniku Rodzinnego, na którym przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy.

Otwarcie puszki odbyło się zgodnie z zasadami określonymi przez regulamin.  W obecności Dyrektora, koordynatora i nauczycielki została otwarta puszka    nr 148. Komisyjnie zostały przeliczone znajdujące się tam pieniądze. Zebrana kwota to 251, 37 zł.

Dzięki akcji „Ozłacamy Kasisi”  nasze przedszkolaki miały możliwość poznania warunków życia rówieśników w odległej Zambii. Informacje dostarczone dzieciom w czasie prezentacji oraz oglądane obrazy z pewnością uczyniły je bardziej wrażliwymi.

Poza prezentowaną galerią zdjęć nasze działania można znaleźć na profilu naszego przedszkola pod nazwą: Przedszkole nr 26 w Tychach na Facebooku.

Sprawozdanie sporządzone zostało przez koordynatora akcji Joannę Marcinkowską.