• Otwieramy Fundusz Marzeń im. Francisa Bandy

  07.01.2014. Franek odszedł. Nie zaniesiemy kwiatów na jego pogrzeb. Ale ja sam, dla siebie, bardzo chciałem dać mu z okazji jego urodzin dla nieba jakiś prezent. I dlatego mam nadzieję, że uda mi się być pierwszym w Funduszu Marzeń imienia Księcia Francisa Bandy, który w tej chwili w Fundacji Kasisi otwieramy (i nigdy go nie zamkniemy)!

   

   

   

  fundusz_marzen

  Kupujemy dzieciakom jedzenie, leki, płacimy za szkołę, one nie ośmielają się marzyć o czymś więcej, ale ja dobrze wiem ile radości sprawiało Franiowi, gdy kupiłem mu jako niespodziankę coś ekstra - słuchawki, elektroniczną grę, telefon, jakiś ładny krzyżyk. Sam już nie wiem, czy on więcej radości miał z tego, że coś miał, czy z tego że mógł się tym podzielić z kolegami. To był tak bliski nam człowiek, bo my wszyscy którzy w Rodzinie Kasisi mamy chyba dokładnie tak samo - jesteśmy szczęśliwy tylko gdy widzimy szczęście na twarzach innych... 

  Pierwszym projektem, który sfinansujemy z Funduszu będzie wycieczka (dla tylu dzieciaków ile się da) do odległego o ponad 500 km Livingstone, nad jeden z cudów świata, Wodospady Victorii. Dzieci bardzo rzadko wyjeżdżają nawet do Lusaki, a my tak bardzo chcielibyśmy im pokazać jak piękny może być świat, jak piękny jest ich ojczysty kraj! Nie tylko nakarmić kapentą czy nshimą, ale otworzyć im wyobraźnię, ośmielić do marzeń! Udowodnić, że nie są gorsze od innych tylko dlatego, że ich życie zaprowadziło ich do sierocińca! Doskonale wiem jaką radochą będzie dla nich nawet nie same przepiękne wodospady, one oszaleją z radości gdy będą mogły przejechać się autokarem! 

  Będziemy Was na bieżąco informować, ile udało się zebrać i kiedy ruszy pierwszy autokar. A później kolejne cuda, które wraz z Siostrami dla naszych maluchów wymyślimy (Franek też nam pewnie podrzuci jakieś pomysły). W Adopcji Serca i Spiżarni ratujemy ich życie. Tu będziemy spełniać ich kaprysy. Bedziemy je rozpieszczać. Wynagradzać za wszystko, co wycierpiały w życiu. Kochane Dzieciaki - Franek i spółka ruszają do akcji! :)

   

  Szymon Hołownia

   

   

  Partnerzy