Tacillah 7 l

Urodziny: 03.11.2015
W Kasisi od: 16.08.2016

Tacillah do Kasisi przywiózł, z miejscowości oddalonej o 700 km, zambijski poseł. Dziewczynkę spotkał w jednej z wiosek na swoim terenie. Jej mama zmarła, ojciec jest ciężko chory, małą oddano więc pod tymczasową opiekę wodza (wójta) wioski i jego żony. Poseł wiedział o istnieniu Kasisi, wiedział też, że Tacillah znajdzie tu najlepszą opiekę.

STYCZEŃ 2022
Tacillah ma się dobrze. Lubi chodzić do szkoły, jest bardzo szczęśliwa, bo ma prawdziwe zeszyty, lunch box i plecak.
MAJ 2021
Chodzi do zerówki w szkole poza Kasisi. Jest spokojna, ale bardzo chętnie bierze udział we wszystkich zabawach z dziećmi. Nikt o nią nie pyta.
MAJ 2019
Chodzi do domowego przedszkola. Jest bardzo aktywna i szybka. Ładnie śpiewa, jest „dyrygentem” w przedszkolnym chórze.
CZERWIEC 2017
Jest w młodszych bejbikach. Nie ma z nią żadnych problemów. Jest zdrowa.
pokaż starsze

Jacek Spolnik

Małgorzata Zielińska

IWONA KULWICKA

Paszport do przyszłości – podaruj szkolną wyprawkę

Wyprawka to m.in. zeszyty, dzięki którym dzieci mogą uczyć się także w domu. To też własna para butów, które, gdyby nie Kasisi, musiałyby pożyczać od rodzeństwa. To w końcu pyszna, zdrowa kanapka w plecaku, która doda sił do wytężonej nauki. Dokładnie taka, jaką przygotowałaby ich mama. Taka, jaką możesz dziś właśnie stąd – z Polski – zapakować do ich plecaczka.