• Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Karola Musioła, Opole -1320 zł

  Do udziału w akcji zaprosiliśmy wszystkich uczniów naszej szkoły. We wszystkich klasach nauczyciele religii przeprowadzili lekcje dotyczące Kasisi. Efektem działań  były przede wszystkim piękne prace plastyczne, plakaty, komiksy, notatki, krzyżówki, itd.  Dzieci obejrzały wiele zdjęć i filmików dostępnych na stronie fundacji. Obserwowaliśmy duże zaangażowanie emocjonalne dzieci, które zadawały wiele pytań, wyrażały troskę i zainteresowanie losami dzieci z Kasisi.
   

  Na prezentację wybranych prac uczniowskich przeznaczyliśmy wielką tablicę w korytarzu szkolnym. Tam też znalazł się plakat i potężne logo fundacji wykonane na złotym tle. Podczas finału tablicę ozdobiliśmy sznurem balonów. Na stronie internetowej szkoły umieściliśmy  baner elektroniczny akcji.

  Uczniowie naszej szkoły biorą udział w nagraniach audycji radiowych dla dzieci w radiu DOXA. Podczas tych nagrań również informowali o udziale w akcji „Ozłacamy Kasisi”.

  Ze szczególnym zaangażowaniem przygotowaliśmy Wielki Finał … Dzień Dziecka Afrykańskiego w naszej szkole był w tym roku naprawdę wyjątkowy…. Dzień wcześniej przygotowaliśmy z dziećmi piękną dekorację szkoły…. Wchodząc do szkoły wszyscy wiedzieli, że ten dzień będzie inny niż wszystkie…
  Kiedy uczniowie wybiegli podczas długiej przerwy ze swoich sal , zaskoczeni usłyszeli dźwięki bębnów djembe… Były również tańce, prezentacja finałowa i wiele radości…
  Nieco później w auli szkoły uczniowie wystawili przedstawienie dedykowane dzieciom z Kasisi. Był to spektakl o Piotrusiu Panu z życzeniami dla naszych małych przyjaciół z Zambii, by nie bali się marzyć.

  Dzieci ze świetlicy upiekły pyszne ciasteczka, by nimi zachęcać również do wsparcia akcji.
  Wycięliśmy dużą ilość serduszek samoprzylepnych, które rozdawaliśmy w tym dniu wszystkim darczyńcom. Serduszka były w różnych kolorach, podobnie jak na logo fundacji…

  Przez cały dzień trwała wielka zbiórka drobniaków dla super dzieciaków. Puszki z godziny na godzinę stawały się bardzo ciężkie… Razem w trzech naszych puszkach było 1320 zł.

  Z wielką radością wpłaciliśmy pieniążki na konto fundacji, ale jeszcze bardziej cieszymy się, że tylu opolskich dzieciaków dowiedziało się o Kasisi i otwarło swoje małe serduszka by pomagać, modlić się i myśleć o tych, którzy mają trudniej, ale chcą być szczęśliwi i radośni, jak wszystkie dzieci na świecie.

  Partners