• Wzrastające ceny za prąd w Zambii – nie może go zabraknąć w Kasisi!

  W związku z nieciekawą polityką elektryczności w Zambii, cały kraj zmaga się z jego brakiem lub mocno ograniczonym dostępem. Pisaliśmy Wam niedawno, jak poważny jest to problem dla naszego Kasisi. To  kwestia ciepłych posiłków dla dzieci, wykonywania szeregu badań laboratoryjnych, czy chociażby bajki na dobranoc. O całej sali komputerowej dla uczniów nie wspominając. 

  W ostatnim czasie benzyna podrożała o 40 proc. Ropa (potrzebna do generatorów) - o 33 proc. Na przyszły tydzień zapowiedziano podwyżki cen elektryczności o 250 proc.!!!
  To oznacza, że rachunki Kasisi wzrosną niebotycznie. Bardzo Was prosimy o wsparcie. O zapalenie choć jednej żarówki w naszych kasiskich domach... Te rachunki za ropę do generatorów to nasza zmora, a panele słoneczne nie ogarną wszystkiego...

  Pamiętajcie o naszym stałym stałym projekcie „Prąd w Kasisi”, w którym co miesiąc mamy do zapalenia 30 żarówek – co miesiąc musimy uzbierać co najmniej 5000zł na pokrycie kosztów paliwa do generatora, który w obecnej sytuacji jest jedynym ratunkiem dla całego Kasisi. 

   

   

   

  Partnerzy