• Miejskie Przedszkole Nr 2 w Jeleniej Górze

   

  Dzieci z Przedszkola nr 2 w Jeleniej Górze dnia 23 lutego wybrały się w daleką podróż na czarny ląd Afryki. Naszej wycieczce towarzyszyły rytmy afrykańskie grane przez zaproszonych gości, uczniów szkoły muzycznej Juliana Posadowskiego i Adriana Janulewicza. Dzieci "rwaly" się do wspólnego muzykowania na instrumentach perkusyjnych. Kolega murzynek Bambo opowiedział o sierocińcu w KASISI w dalekiej Afryce.

   

   

   

   

   

   

   

   

  Przedszkolaki wraz z Wychowawcami wspierają Kasisi również poprzez "Adopcję serca"!

  Wsparcie: 50zł

  Data: 13.02.2017r.

   

  Wsparcie: 50zł

  Data: 28.02.2017r.

   

  Wsparcie: 50zł

  Data: 09.03.2017r.

   

  Wsparcie: 50zł

  Data: 09.04.2017r.

   

  Wsparcie: 50zł

  Data: 09.05.2017r.

   

  Wsparcie: 50zł

  Data: 09.06.2017r.

   

   

   

   

  Zadanie nr 1 - Kreatywność - Zaskocz nas

   

  Poniżej przedstawiamy nadesłaną do nas relację oraz zdjęcia:

  Zabawne przygody rezolutnej małpki Fiki-Miki opisane przez Kornela Makuszyńskiego były pretekstem do podjęcia kolejny raz tematu „ Fundacji Kasis ", tym razem z 4-latkami z grupy „ Iskierek "  Miejskiego Przedszkola 2 w Jeleniej Górze.  Zajęcia „ Małpka Fiki Miki zaprasza do Afryki" ukazały dzieciom nieznany świat gorącej Afryki, widziany oczami  małpki i społeczności Sierocińca Kasisi. ( dzieciom ukazano świat prawdziwy, uważając jednak by nie zbliżyć się do nieprzekraczalnej granicy dziecięcej percepcji ). Podczas zabawy wykorzystano innowacyjną pomoc dydaktyczna, ( zdobyła tytuł ZABAWKI ROKU 2016 ) która pomogła dzieciom przenieść się w wyobraźni na afrykański ląd.

  Bohaterowie Małpkę Fiki-Miki i jej przyjaciela, Murzynka Goga-Goga, znanej książki Kornela Makuszyńskiego, rozpoczynając wielką wędrówkę po Czarnym Lądzie Afryki przeżywają niezliczone przygody wśród palm, w krainie lwów, słoni i wielbłądów.

  Czas spędzony na zabawie szybko minął. Na zakończenie w zabawie ruchowej nastąpił wybór „ Bananowego Króla" , któremu udało się najwięcej chwycić dla małpki jej ulubionego przysmaku czyli bananów.

   

  Gratulujemy kolejnej akcji w Przedszkolu!

  Poniżej zamieszczamy nadesłaną do nas fotorelację:

  W naszym przedszkolu w dniach 6 – 9 czerwca 2017 odbyła się wystawa „ POZNAJEMY CZARNY LĄD AFRYKI ". Miała za zadanie przybliżyć dzieciom tajemnice Afryki i pobudzić empatie naszych wychowanków w stosunku do dzieci sierocińca Kasisi. Maluchy dowiedziały się, jacy ludzie zamieszkują ten kontynent oraz poznały ich zwyczaje i tradycje. Zobaczyły, jak wyglądają i ubierają się Afrykańczycy, jak barwne są ich stroje i domy, tak odmienne od architektury europejskiej. Poza tym dowiedziały się, jakie zwierzęta żyją na kontynencie i jakie tam rosną rośliny. Na zakończenie chętne dzieci zadeklarowały swoją chęć aktywnego uczestniczenia w akcji fundacji " Ozłacamy Kasisi " poprzez przynoszenie grosików do naszej coraz cięższej skarbonki.

   

  Dzień Dziecka! - kolejna akcja przedszkolaków 

  Poniżej zamieszczamy nadesłaną do nas fotorelację:

  Dnia 2 czerwca 2017, jak co roku odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Dzięki  sprzyjającej aury, maluchy wraz z rodzicami bawiły się wyśmienicie. Było malowanie twarzy, występy dzieci, loterie fantowe, wspólne tańce i śpiewy, zabawy ruchowe i muzyczne, a także wiele innych atrakcji. To wszystko czekało na dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Jeleniej Górze  z okazji święta maluchów na Festynie Rodzinnym. Wspólne obchody Dnia Rodziny i Dnia Dziecka był także okazją do zapoznania się z trudną sytuacją dzieci z Sierocińca Kasisi i  podzielenia się sercem. Wesoły klaun zachęcał do hojności rodziców naszych wychowanków. 

   

  Dzień Mamy z Kasisi w tle:)

  Poniżej zamieszczamy nadesłaną do nas fotorelację:

  Dnia 25 maja 2017 dzieci z grupy II " Iskierki" zaprosiły swoich rodziców do przedszkola na uroczystość Dnia Matki i Dnia Ojca. Z tej okazji popłynęły serdeczne życzenia. Dzieci odczuwając wielką radość z goszczenia swoich rodziców  i możliwości obdarowywania ich czymś od siebie zaprezentowały swoje umiejętności podczas; recytowania wierszy i śpiewu piosenek oraz tańców. Uczestnicy spotkania na koniec aktywnie włączyli się w konkurs-zbiórkę w ramach akcji "Ozłacamy Kasisi ". Duże brawa dla hojności mam, które oczywiście wygrały !

   

  Brawa za zaangażowanie!

  Dnia 13.06 2017 dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 obejrzały multimedialną prezentację "Pozdrowienia z Afryki", którą otrzymały od dzieci z Sierocińca Kasisi. Podczas wspólnej zabawy i śpiewania piosenki "Simama ka" dzieci miały okazję do nauki języka afrykańskiego. A muzyka afrykańska i piosenka " Dżungla" zaprosiła do rytmicznych tańców.

   

  FINAŁ

  Data: 23.06.2017r.

  Wsparcie: 184,57zł

  Miejskie Przedszkole Nr 2 jest jedyną oświatową placówką w Jeleniej Górze, która przystąpiła do projektu „Ozłacamy Kasisi". Podczas realizacji już trzeciej III edycji o tytule NIEZWYKŁA LEKCJA PROSTO Z AFRYKI! starano się ukazać siłę tkwiącą w solidarności małych gestów, leżącej u podstaw idei crowdfundingu (finansowanie społecznościowe), na której opiera się działalność Fundacji. „Ozłacamy Kasisi"  Szymona Hołowni. 

  Afryka zaskakuje nas pozytywnie. Okazuje się bowiem, że nie jest to tylko kontynent, który wymaga jedynie naszego wsparcia. To właśnie Afryka coraz częściej pomaga nam zrozumieć, co w życiu jest najistotniejsze i jak wiele posiadamy. Okazało że Afryka posiada „coś" niezwykłego, a za czym my, w Europie bardzo tęsknimy. Motto Fundacji „ Ozłacamy Kasisi" brzmi: „Każdy ma coś, ale nikt nie ma wszystkiego".

  Realizowano zadania poprzez prezentacje multimedialne, pogadanki, koncerty, wystawy, festyny rodzinne, opracowane przez koordynatora Małgorzatę Wasilewską w oparciu o otrzymane materiały z siedziby fundacji „ Ozłacamy Kasisi". Dzieci poznawały krok po kroku Kasisi: logo Fundacji, mieszkańców Domu Dziecka Kasisi, potrzeby podopiecznych Fundacji, sposoby pomocy np. „ adopcję serca". Informacje dostarczone dzieciom w czasie prezentacji oraz oglądane obrazy z pewnością uczyniły je bardziej wrażliwymi. Poznając historie żyjących tam dzieci, rozwijali swoją empatię i mogli się przekonać, że miłość i ciepło relacji międzyludzkich są najlepszym lekarstwem na nieszczęście i krzywdę.

  Dzieciom ukazywano świat prawdziwy, uważając jednak by nie zbliżyć się do nieprzekraczalnej granicy dziecięcej percepcji. Dzieci uczestnicząc w tym projekcie, wraz z kolegą murzynkiem Bambo przeżyli niezwykłą podróż po Afryce i mogli zobaczyć, jak żyją tam ich rówieśnicy. Dzieci zrozumiały m.in. wartość pieniądza (w Afryce duża rodzina jest w stanie przeżyć dzień za niecałe 5 zł!), a przede wszystkim doświadczyły, że pomaganie innym może być pasją realizowaną z uśmiechem i wyobraźnią.

  Wielki finał III Wielkiego Ogólnopolskiego Projektu „ Ozłacamy Kasisi" odbył się dnia 16 czerwca 2017 na wcześniej zaplanowanym Międzynarodowym Dniu Dziecka Afrykańskiego, był wielkim świętem i dniem radości. Podczas także tego dnia dzieciom towarzyszyły rytmy afrykańskie grane przez zaproszonych gości, uczniów szkoły muzycznej Juliana Posadowskiego i Adriana Janulewicza. Po wspólnej zabawie przy dźwiękach muzyki afrykańskiej nastąpiło otwarcie puszek, odbyło sięono zgodnie z zasadami określonymi przez regulamin, w obecności Dyrektora Miejskiego Przedszkola Nr 2 Joannę Skoczek, koordynatora Małgorzatę Wasilewską i nauczycielek Kariny Smak i Wiolety Wojciechowskiej.  Kwota 184,57 zł zebrana w ramach zbiórki publicznej, pozwolą realnie odmienić życie dzieci w Kasisi. 

  Pozdrawiamy organizatorów projektu " Ozłacamy Kasisi".

   

  Dziękujemy za kolejne wsparcie!

  data: 22.06.2017r.

  wsparcie: 184,57zł

   

  Partnerzy