• Miejskie Przedszkole Nr 25 w Plocku

  Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 25 w Płocku dołączyły do grona biorących udział w Wielkim Finale "Ozłacamy Kasisi". Wraz z wychowawcami podjęli się również realizacji wybranych zadań.

  Trzymamy kciuki i życzymy fantastycznej afrykańskiej przygody!

   

  Zadanie nr 1: Garaż

  Data: 29.06.2016

  Wsparcie: 120zł

   

   

  Zadanie nr 2: Spiżarnia

  Data: 29.06.2016r.

  Wsparcie: 80 zł

   

  Relacja z II Wielkiego Finału:

  Data: 29.06.2016

  Wsparcie: 440zł

  Poniżej zamieszczamy nadesłaną do nas fotorelację:

  Celem uroczystości było zapoznanie dzieci z ludami afrykańskimi i uwrażliwienie na pomaganie biednym i chorym. Tego dnia dzieciaki przyszły ubrane w elementy garderoby afrykańskiej, utrwaliły sobie zdobyte wiadomości o Afryce. Następnie wysłuchały wiersza J. Tuwima „Bambo” i wypowiadały się na temat jego treści. Brały udział w konkursach zręcznościowych i zadaniach do wykonania, np. kto pierwszy zje banana, rzuci piłeczką do celu lub kto przeniesie dzban z wodą na głowie? Kolejnym zadaniem była zabawa pantomimiczna „Zwiedzanie dżungli”, następnie śpiew i taniec w rytmy muzyki afrykańskiej. 
  W dalszej kolejności dzieci z grupy:
  - 3-latków kolorowały małpki, 
  - 4-latków ozdabiały afrykańskie maski
  - 5,6 –latków wyklejały rysunek twarzy dziecka afrykańskiego
  Na koniec pani dyrektor i koordynator akcji, podsumowały wszystkie działania przedszkolaków, podziękowały dzieciom i ich rodzicom.

  Impreza zakończyła się Zrywem Wolnych Serc. Każdy na znak solidarności, położył dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijał symbolicznie jego rytm – Rytm serc wolnych od nienawiści i obojętności na drugiego człowieka. Otwarcie puszki odbyło się  zgodnie z zasadami określonymi w  regulaminie w obecności Dyrektora placówki, koordynatora i nauczycielek. Komisja dokonała  przeliczenia znajdujących się tam pieniędzy. Zebrana kwota to: 640,00 zł.

   

     

     

   

  Partnerzy