• Ochronka Bł. Edmunda Bojanowskiego

  Relacja z Wielkiego Finału akcji!

  wsparcie: 3250zł

   

  FINAŁ AKCJI OZŁACAMY KASISI W NASZEJ OCHRONCE
   
  Nasza Ochronka jest prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP NP  -  z tym większą radością włączyliśmy się w to dzieło które jest prowadzone przez nasze siostry w Kasisi.
   Najpierw nasze dzieci chętnie wzięły udział w zajęciach   podczas których  poznały prosty przepis na budowanie dobrych relacji międzyludzkich . Nauczyły się kilku gestów i słów którymi posługują się mieszkańcy Kasisi. Sprawiło im to mnóstwo radości
  Kolejnym etapem był zorganizowany w dniu 3 czerwca 2017 w ośrodku Caritas w Myczkowcach Piknik Rodzinny dla dzieci i ich rodzin, którzy są związani z Ochronką Bł. Edmunda Bojanowskiego w Sanoku.

  Czas płynął na  dobrej zabawie pod wodzą wodzireja, wspólnym spędzeniu czasu ale i na uczestnictwie w Finale projektu Ozłacamy Kasisi.
  Dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w loterii fantowej z której dochód przeznaczono na Kasisi.
  Później do akcji wkroczyli rodzice którzy jak na prawdziwej aukcji licytowali wystawione na ,,aukcję" ,,skarby". Atmosfera była gorąca , rodzice dzielnie licytowali wiedząc że dochód przeznaczony będzie na szczytny cel.
  Momentami emocje sięgały zenitu:)
  Z loterii fantowej uzbierano 1290 zł a z licytacji uzyskano 1960 zł.
  Co w sumie daje piękną kwotę 3250 zł.
  Cieszymy się , że akcja spotkała się z tak wielkim odzewem ,wszak  nie jesteśmy dużą placówką – w przedszkolu jest 75 dzieci.  
  Ważne jest to co uzbieraliśmy ale myślę, że ważniejsze jest to że w naszych sercach jest radość z tego że potrafimy dzielić się dobrem z innymi.
  I że ta akcja  dała początek . Czego początek? Zobaczymy?
  Idźmy i głośmy i dzielmy się miłością z innymi.

  Partnerzy