• Szkoła Podstawowa w Subkowach

  Uczniowie Szkoły Podstawowej rozpoczęli udział w projekcie poprzez zorganizowanie własnych akcji, gratulujemy!

  Ozłacamy po angielsku.Nasze działania przebiegają "dwutorowo". Po pierwsze na kolorowo korespondujemy z mieszkańcami Kasisi w języku Misia Puchatka, a po drugie zgłębiamy zbiór bajek zambijskich pt."Kalulu the hare and other Zambian folktales" napisany i zilustrowany przez Parvathi'ego Raman'a. Piszemy mini-scenariusze i odgrywamy je na lekcjach.
  Dziś uczniowie klasy IIIc  dowiedzieli się jak zając Kalulu przechytrzył słonia.Pięknie odegrali dialogi,  samodzielne wykonali kukiełki i mini-scenografię. Humor afrykański zdecydowanie przypadł dzieciom do gustu, bo pracy uczniów towarzyszył gromki śmiech.Uśmiech

   

  Otrzymaliśmy relację z kolejnej zrealizowanej akcji, dziękujemy!

  NASZYM PATRONEM SZKOŁY JEST TELIGA,SŁYNNY  ŻEGLARZ, KTÓRY W 1968 ROKU SAMOTNIE ŻEGŁOWAŁ WZDŁUŻ ZACHODNIEGO WYBRZEŻA AFRYKI . NIESTETY NIE WSTĄPIŁ PO DRODZE  DO SIÓSTR W KASISI, ALE ZAHACZYŁ O RPA, SENEGAL I MAROKO. JEGO HISTORIA ŚWIETNIE  NADAJE SIĘ  NA PLANSZOWĄ GRĘ PRZYGODOWĄ O ODWADZE I PRZYJAŹNI. DZIŚ CZYTALIŚMY DZIENNIKI TELIGI I TWORZYLIŚMY KOLEJNE POLA NASZEJ PLANSZOWEJ OPOWIEŚCI. 

   

  Dziękujemy za kolejną relację

   

  KARTKA WIELKANOCNA NA RZECZ DOMU DZIECKA W KASISI   UZNALIŚMY, ŻE  AKCJĘ WARTO ZACZĄĆ JUŻ TERAZ,BO TRADYCYJNI UŻYTKOWNICY POCZTY POLSKIEJ SKŁADAJĄ U NAS DOŚĆ SPORE ZAMÓWIENIA  (PO 10,PO 2O)!!!

   

   

  PRodukcja kartek wielkanocnych Trwa Nieustannie na lekcjach plastyki i zajęciach świetlicowych.  

   

   

   Relacja z realizacji zadań

  PRZEŻYLIŚMY WSPANIAŁĄ PRZYGODĘ.DOWIEDZIELIŚMY SIĘ Z OPOWIADAŃ SIOSTRY MARIOLI, CO DZIEJE SIĘ OBECNIE W KASISI, OBEJRZELIŚMY KASISJAŃSKIE SAMOCHODY NA IŚCIE RAJDOWYCH TRASACH ZAMBII. POTAŃCZYLIŚMY Z ZAMBIJSKIMI TANCERKAMI I WYSŁUCHALIŚMY LEKCJI Z RADIA CHIKUNI. UCZYLIŚMY SIĘ JĘZYKA PLEMIENNEGO NIANJA OD UCZNIÓW Z ZAMBIJSKIEJ SZKOŁY. POZNALIŚMY NOWĄ KOLEŻANKĘ RITĘ. RÓWNOCZEŚNIE PORUSZALIŚMY SIĘ PO KOLEJNYCH POLACH DO GRY "NA AFRYKAŃSKIM SZLAKU". DZIECI STWORZYŁY PLANSZE DO GRY. 

   

   

  ZADANIE 1: GRA PLANSZOWA POSZUKIWANIE SKARBU. LEKCJĘ , PODCZAS KTÓREJ POWSTAŁY CZTERY PIĘKNE PLANSZE DO GRY "NA AFRYKAŃSKIM SZLAKU" ZREALIZOWALIŚMY W ZERÓWCE.

   

   WSZYSTKIE PLANSZE  BYŁY NIEZWYKŁE I INSPIRUJĄCE. JEDNAK TA, KTÓRĄ PRZEDSTAWIAMY PONIŻEJ CHWYCIŁA NAS ZA SERCE. SZEŚCIOLETNIA DARIA NA PYTANIE , CO SIĘ W NIEJ ZMIENIŁO PODCZAS TEJ WĘDRÓWKI BEZ ZBYTNIEGO GŁÓWKOWANIA POWIEDZIAŁA "DOWIEDZIAŁAM SIĘ, ŻE  PIĘĆ ZŁOTYCH WARTE JEST DUŻO WIĘCEJ (GDY MOŻE KOMUŚ POMÓC)”

   

   

  ZADANIE 2: KOLEGA DO PARY.

   

   

  ZADANIE 3: KIERMASZ

  NASZ KIERMASZ KARTEK WIELKANOCNYCH ZBIEGŁ SIĘ ZE SZKOLNYMI REKOLEKCJAMI. SŁOŃCE UŚMIECHAŁO SIĘ DO NAS WESOŁO. ŻYWE REKLAMY  W POSTACI UCZNIÓW CHĘTNIE WYŁANIAŁY SIĘ Z TŁUMU I PRZYCIĄGAŁY NAM NOWYCH KLIENTÓW. RODZICE I DZIADKOWIE ADOPTOWALI NASZĄ AKCJĘ DUCHOWO ;) W DOMACH. PEWNIE DLATEGO BYŁO AŻ TAK FAJNIE!!!!!

   Wsparcie z projektu "Adoptuj z sercem", styczeń 2018r.- 50 zł

   Wsparcie z projektu "Adoptuj z sercem", luty 2018r.- 50 zł

  Wsparcie z kartek wielkanocnych, luty 2018r.- 420 zł

  Wsparcie z projektu "Adoptuj z sercem", marzec 2018r.- 50 zł

  Wsparcie z kartek wielkanocnych, marzec 2018r- 498 zł

  Wsparcie z kiermaszu ekologicznego, marzec 2018r.- 373 zł

  Wsparcie- 856 zł

   

   

   

  Support: 
  2297.00PLN
  Postęp: 
  100

  Partnerzy