Amanda 14 l

Urodziny: 15.09.2009
W Kasisi od: 17.11.2016

Amanda ma porażenie mózgowe. Kilka lat temu zmarł jej ojciec, a niedawno mama. Dziewczynka trafiła do Kasisi skierowana przez opiekę społeczną. Jest bardzo pogodnym i kontaktowym dzieckiem. Bacznie wszystko obserwuje i z wielką radością odwzajemnia każdy gest życzliwości jej okazany. Wymaga intensywnej rehabilitacji i specjalistycznej opieki.

LUTY 2024
Choroba bardzo postępuje. Dziewczynka ma problemy z oddychaniem, ale wciąż się uśmiecha. Trzy dni w tygodniu uczęszcza na zajęcia przedszkolne. Bardzo lubi rysować.
LIPIEC 2023
Amanda jest tak kochanym dzieckiem, że można się przy niej rozpłynąć. Cały czas się uśmiecha. Martwimy się o nią, ponieważ coraz słabiej oddycha. Jedno płuco w ogóle już nie pracuje, drugie bardzo słabo.
GRUDZIEŃ 2022
Jest bardzo radosna. Cieszy się, gdy ktoś ją odwiedza. Zawsze swoich gości wita uśmiechem. Wciąż jest rehabilitowana. Ma skrzywiony kręgosłup i tylko jedno sprawne płuco.
SIERPIEŃ 2022
Amanda bardzo chętnie uczęszcza do przedszkola. Uwielbia przebywać z dziećmi. Kontynuuje fizjoterapię. Lubi oglądać telewizję; wtedy jej radość nie ma granic.
PAŹDZIERNIK 2021
Amanda ma się bardzo dobrze. Od trzech lat jest intensywnie rehabilitowana i uczestniczy w zajęciach terapeutycznych. Uwielbia muzykę, grę na instrumentach, a ostatnio okazało się, że ogrom radości sprawia jej także rysowanie i układanie puzzli. Pomimo swojej choroby, Amanda bardzo dużo rozumie. Na zajęciach ze skupieniem walczy o każdy milimetr swobodnego ruchu, próbując nam pokazać, że to, co ją ogranicza, to jedynie jej ciało. Jej śmiech, jest chyba największy w całym Kasisi, rozbraja wszystkie smutki i ponure miny.
CZERWIEC 2021
Chodzi do przedszkola trzy razy w tygodniu. Uczy się rysować, ma również ćwiczenia manualne. Bardzo lubi żartować, zawsze się uśmiecha. Nikt jej nie odwiedza.
MAJ 2019
Amanda nie chodzi i nie mówi, ale wszystko rozumie. Lubi oglądać telewizję. Chodzi do domowego przedszkola. Zaczyna poruszać rękami, jest codziennie rehabilitowana. Jej rozwój umysłowy jest prawidłowy, jest bardzo inteligentna.

Babka wielkanocna

Iwona Janus

Urszula Kom

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!