Anna Maria 7 l

Urodziny: 06.12.2016
W Kasisi od: 19.12.2016

Dziewczynka urodziła się z albinizmem , jej mama zmarła wkrótce po porodzie, dziadkowie doszli do wniosku, że nie będą w stanie wystarczająco dobrze zająć się dzieckiem wymagającym specjalnej opieki.
Dziewczynka to nie pierwszy albinos w historii Kasisi. W Zambii na szczęście dużo rzadziej niż np. w Tanzanii słyszy się o niebezpieczeństwach na jakie narażeni są tacy ludzie ze strony osób dających wiarę zabobonom. Anna Maria będzie więc mogła spokojnie rosnąć, a my zadbamy o to by niczego jej nie brakowało.

STYCZEŃ 2023
Chodzi do szkoły. Jest kochaną dziewczynka. Bardzo rozgadaną. Ma dużo pewności siebie. Uwielbia się przytulać i rządzić. Zawsze targuje się z siostra Mariolą na żelki. Gdy uda jej się wynegocjować większą ilość, odchodzi uśmiechnięta.
SIERPIEŃ 2022
Bardzo dobrze radzi sobie w przedszkolu. Lubi do niego chodzić. Z przyjemnością odrabia zadania. W przeciwieństwie do innych dzieci, teraz ma wakacje. Jest bardzo grzeczna.
GRUDZIEŃ 2021
Anna Maria chodzi do przedszkola Montessori. Właśnie dostała nowe okulary dzięki którym o wiele lepiej widzi. Jest bardzo samodzielna i wie czego chce.
CZERWIEC 2021
Od lutego chodzi do prywatnego przedszkola w Lusace. Ma kłopoty ze wzrokiem, co jest typowe dla dzieci z albinizmem. Jest mądra, zdecydowana i pewna siebie. Wie, czego chce i na pewno da sobie radę w życiu.
PAŹDZIERNIK 2020
Dziewczynka bardzo urosła, pięknie mówi. Jest samodzielna i stanowcza.
STYCZEŃ 2019
Anna Maria, to świetna dziewczyna. Stanowcza, zawsze wie czego chce. Pięknie śpiewa i tańczy. Chętnie rozmawia ze wszystkimi. Nie ma żadnych lęków, jest wodzirejem w całej grupie.
CZERWIEC 2017
Ania bardzo dobrze się rozwija, lubi jeść:) Udało nam się kupić dla niej okulary przeciwsłoneczne. Nigdy nie wychodzi bez okularów na słońce, ponieważ choroba tak osłabia jej oczy, że nawet światło dzienne jest dla niej zagrożeniem. Odpowiednie ubranka i bardzo precyzyjne zasady jeśli chodzi o przebywanie na zewnątrz sprawiają, że jak dotąd skóra małej nie zaprotestowała. Nie pojawiają się żadne niepokojące zmiany. Mała chętnie się uśmiecha. Chyba wie, że wszystko będzie dobrze!!!

Babka wielkanocna

KATARZYNA

nona

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!