Gift 18 l

Urodziny: 01.02.2006
W Kasisi od: 28.07.2017

Gift trafił do Kasisi ze szpitala. Chłopiec cierpi na anemie sierpowatą. Bardzo lubi czułości. Marzy, żeby mieć bardzo dużo przyjaciół. Jest spokojny i grzeczny.

SIERPIEŃ 2023
W poniedziałek 14 sierpnia przyszedł jeden z mocniejszych ataków anemii sierpowatej - bardzo cierpiał i był bardzo słaby, dlatego natychmiast odwieźliśmy go do szpitala, gdzie przeprowadzono transfuzję. Jego stan powoli stabilizuje się. Otrzymuje teraz zastrzyki, które mają za zadanie zapobiec zbyt dużemu nagromadzeniu się żelaza. Gift znosi wszystko bardzo dzielnie i mówi Siostrze Marioli, że wytrzyma każdy zastrzyk, żeby tylko jak najszybciej wrócić do Domu.
LUTY 2023
Bardzo często ma nawroty choroby. Mimo to, stara się żyć tak, jak jego rówieśnicy i na tyle na ile może, być aktywny.
LIPIEC 2022
Chodzi do piątej klasy. Dobrze się uczy. Anemia sierpowata, na którą chłopiec cierpi, wymaga ciągłych badań krwi. Gift musi być zawsze bardzo ciepło ubrany. Musimy również pilnować, żeby pił dużo wody.
MAJ 2021
Od czasu do czasu ma kryzys zdrowotny, cierpi na anemię sierpowatą. Kiedy nie dokuczają mu problemy zdrowotne, jest pogodnym, grzecznym dzieckiem. Chodzi do czwartej klasy.
GRUDZIEŃ 2019
Chodzi do drugiej klasy, miał przerwę w nauce bo chorował. Ostatnio znowu zaatakowała go anemia sierpowata. Teraz czuje się już dobrze, biega z chłopakami.

Babka wielkanocna

karolina k

Ewa Gronostalska

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!