Matthew 18 l

Urodziny: 25.05.2005
W Kasisi od: 03.09.2007

Matthew trafił do Kasisi jako niemowlę, został przyniesiony przez rodzinę po śmierci matki. Jest bardzo samodzielny. Lubi opiekować się maluszkami, chodzić na spacery, rysować i czytać książki, dzięki czemu bardzo rozwija swoją wyobraźnię. Ma niesamowitą cechę – solidaryzuje się z chorymi, mimo że sam jest zdrowy. Gdy przychodzi pora rozdawania leków cierpliwie czeka w kolejce z kolegami, dotrzymując im jedynie towarzystwa, bo sam szczęśliwie żadnych leków nie musi przyjmować.

LIPIEC 2023
- Kim chcesz być w przyszłości? - Księdzem – od razu pada odpowiedź z ust Matthew. Seminarium kapłańskie wymaga jednak od kandydatów dobrego stanu zdrowia, co może utrudnić Matthew realizację swojego powołania. Chłopiec zmaga się z przewlekłą chorobą. Mocno wierzymy, że znajdzie drogę, na której będzie szczęśliwy. Będziemy go w tym wspierać.
LIPIEC 2022
Chodzi do ósmej klasy. Dobrze radzi sobie w szkole. Nie lubi popełniać błędów. Jak czegoś nie wie, to szuka odpowiedzi. Jest cichym chłopcem, otwartym na nowe rzeczy. Służy jako ministrant.
MAJ 2021
Był ostatnio na wakacjach u swoich dziadków, ale już więcej nie chce tam jechać. Jego dziadkowie są bardzo biedni. Matthew jest spokojny. Zawsze wie, czego chce.
LIPIEC 2020
Chodzi do szóstej klasy. Jest bardzo lubiany przez wszystkich. Jak każdy nastolatek zaczyna mieć swoje humory.
LIPIEC 2018
Chłopiec jest bardzo dobry, spokojny i wrażliwy. Ma wielu przyjaciół.
GRUDZIEŃ 2016
Idzie do trzeciej klasy. Nie ma żadnych kłopotów ze zdrowiem. Zrobił się bardzo aktywny. Chętnie pomaga.
GRUDZIEŃ 2015
Siostry informują, że u chłopca wszystko w porządku, jest teraz na feriach u wujka. Jak wróci na pewno zamieścimy jakieś zdjęcia:)
CZERWIEC 2015
Chłopiec zaczął leczenie zdiagnozowanej choroby. Dobrze się czuje. Bardzo lubi chodzić do szkoły, jest w pierwszej klasie.

Babka wielkanocna

Babka wielkanocna

Książki do biblioteki

Książki do biblioteki

Kosz warzyw

Kosz warzyw

Kurczak

Kurczak

Talon na wycieczkę

Talon na wycieczkę

Kuba

Magda i Tomasz

Ania

Marta Błeszyńska

Katarzyna Czyżycka

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!