• Samuel 8L

  Samuel urodził się 10.03.2011 roku. Gdy miał ponad rok, został porzucony na ulicy w Lusace. Jest niewidomy, sparaliżowany i nie słyszy. Potrzebny jest mu program profesjonalnych zabiegów fizjoterapeutycznych. Siostry wożą go do Lusaki na ćwiczenia, ale jak dotąd nie przyniosły one wyraźnej poprawy.  

   

  Co u mnie słychać? 

  MAJ 2015r.  

  Chłopiec dwa razy dziennie wykonuje ćwiczenia fizjoterapeutyczne. Do tego zadania jest wyznaczona jedna mumies, która czuwa tylko nad nim. Samuel zrobił się spokojny, nie płacze, wciąż jednak nie ma z nim kontaktu. Bardzo potrzebuje bliskości, czuje dotyk i przytulanie.

  STYCZEŃ 2016r. 

   Samuel nadal ćwiczy dwa razy dziennie. Czuje się dobrze, radykalnej poprawy nie widać, ale jego niepełnosprawność się nie pogłębia.

  CZERWIEC 2016r.

  Samuel ma zajęcia z fizjoterapii dwa razy dziennie. Nie widać znacznej poprawy, poza tym, że jest bardziej zrelaksowany i wypoczęty. chłopiec otrzymał nowy wózek.

   

  PAŹDZIERNIK 2017r.

   

  U Samuela bez zmian. Cały czas chodzi na fizjoterapię, ma ćwiczenia w wodzie. Poza tym, że nie jest już tak spastyczny, to nie ma większej poprawy. 

   

  WRZESIEŃ 2018r. 

   

  Samuel urósł bardzo ale jego stan sie nie poprawił. Nadal ma codziennie cwiczenia i duzo przebywa na powietrzu. Ma dobrą opieke i kochających przyjaciół, którzy chętnie biorą go na spacer.

   

  Adoptowali materialnie

  Adoptowali duchowo

  Partnerzy