Tapiwa 10 l

Urodziny: 02.05.2013
W Kasisi od: 17.10.2014

Tapiwa została porzucona przez matkę. Ma częściowy bezwład prawej strony ciała. Do Kasisi skierowała ją opieka społeczna. Jest bardzo pogodna.

LIPIEC 2023
Jej pogodne usposobienie i ciekawość świata są źródłem inspiracji dla wszystkich dookoła. Tapiwa to przykład odwagi i wytrwałości, pokazując, że przeszkody fizyczne nie są nie do pokonania, kiedy ma się odpowiednie nastawienie i wsparcie. Z jedną sprawną ręką, Tapiwa nie tylko radzi sobie w codziennych zadaniach, ale także udowadnia, że prawdziwa siła płynie z wnętrza. Nie szuka litości ani specjalnego traktowania. Mimo że codzienne rehabilitacje nie przynoszą jeszcze znaczącej poprawy, jej determinacja i pozytywne nastawienie wciąż dają nadzieję.
LIPIEC 2022
Kontynuuje naukę w klasie specjalnie. Ma problemy z rękami. Codziennie chodzi na fizjoterapię. Bardzo koncentruje się na nauce. Mamy nadzieję, że za jakiś czas uda nam się przenieść ją do normalnej klasy.
CZERWIEC 2021
Chodzi do pierwszej klasy, do szkoły dla dzieci specjalnej troski. Jest przyjacielska, aktywna i zawsze ze wszystkiego zadowolona.
MAJ 2019
Cały czas jest rehabilitowana. Chodzi do domowego przedszkola, radzi sobie jak może. Lubi prezenty.
STYCZEŃ 2018
Tapiwa świetnie odnalazła się w Martin’s House. Lubi rysować, coraz więcej mówi.
CZERWIEC 2017
Dziewczynka potrzebuje specjalnej troski. Wciąż chodzi na fizjoterapię.
CZERWIEC 2016
Tapiwa wciąż ma sparaliżowaną prawą rękę. Marco, fizjoterapeuta, stwierdził, że będzie ciężko jej ją odzyskać. Dziewczynka przyzwyczaiła się, że jej nie ma i w ogóle nie chce jej używać.
CZERWIEC 2015
Dziewczynka już chodzi, mimo że ma sparaliżowaną prawą stronę ciała. Fizjoterapeuci, którzy przyjeżdżają do Kasisi uratowali jej nogę i dzięki temu może chodzić, niestety nie uda się usprawnić ręki.

Dzień rehabilitacji

Dzień rehabilitacji