• Zbuduj z nami

  pralnię dla Kasisi

  Zebraliśmy 100%

  PRALNIA KASISI ZROBIONA!

  17.02.2015

  Projekt “Pralnia dla Kasisi” zakończył się ogromnym sukcesem.

  Dzięki Waszemu regularnemu wsparciu możemy zmieniać ich otoczenie. Systematyczne wpłaty pozwalają odnawiać i ulepszać kasiską infrastrukturę, która coraz lepiej służy maluchom. Na dwóch pierwszych zdjęciach możecie zobaczyć pralnię w starym wydaniu, tak wyglądała jeszcze rok temu. Na kolejny zdjęciach możecie zobaczyć jak wygląda dziś. Wszystko odmalowane, uszczelnione, kupiony nowy sprzęt pralniczy, suszarki, magle. Wreszcie jest możliwość segregacji prania, co jest bardzo ważne przy chorych dzieciach. Został też wprowadzony system centralnego prania. Mamy nie piorą już przez pół dnia w miskach przy domach, tylko wszystko wieczorem trafia tutaj, a od rana trzy pracownice zajmują się tylko praniem i prasowaniem, po czym układają na nowo wybudowanych półkach, z których każdy dom sobie to później odbiera. Jak widzicie jest to bardzo duże udogodnienie, bez którego chyba nikt z nas nie wyobraża już sobie życia. Tym samym z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wsparli projekt "Pralnia Kasisi", który niniejszym uroczyście kończymy! :)


  Finalizujemy PRALNIĘ!

  5.09.2014

  Zebraliśmy dzięki Wam prawie 60 tys., próbowaliśmy znaleźć jakichś dużych, hojnych sponsorów na domknięcie projektu, ale pojęcia nie macie jak niektórzy kombinują, żeby dać ale jeszcze więcej wziąć, więc nie ma co marudzić i czekać na śniętych Mikołajów aż się zbiorą - robimy pralnię za 60 tys., a nie za 150!!! I też będzie czad! Oglądałem już wczoraj półprzemysłowe (więc dużo tańsze od zakładanych) pralki, kupimy ze trzy, ze cztery magle, suszarki, wyremontujemy pomieszczenie, rury, zrobi się półki i będzie rewolucyjka, jak ta lala (może nawet i lepsza niż planowana wielka rewolucja)!!!

  Był stolarz wziąć miarę pod półki w nowej PRALNI! Siostra uda się zaś na dniach, by zamówić komplet sprzętu. I za parę tygodni - jak Bóg da - dostanę meldunek/wezwanie: "OCIEC, można prać!"

  DZIĘKUJĘ!!! JESTEŚCIE WIELCY!!!

  Szymon Hołownia
   

  A zaczęło się tak...

  "Ociec, prać?!" - z tym pytaniem chodzę odkąd zorientowałem się, jak w tej chwili wygląda proces doprowadzania do porządku garderoby naszych kasiskich dzieciaków. Cztery rozsiane po terenie punkty, w każdym niewielkie, domowe pralki, siedem pracujących tylko nad tym osób. Wszyscy starają się jak mogą, ale i tak nie są w stanie na tym sprzęcie uzyskać pewności, że np. pieluchy zostaną wyprane i wygotowane tak, jak trzeba, gdy mamy do czynienia z dziećmi z obniżoną odpornością.   

  Zaopatrzyliśmy już bazę medyczną, zabezpieczyliśmy comiesięczny dopływ środków na jedzenie, musimy więc teraz wziąć się za miejsce tak ważne nie tylko dla komfortu, ale i dla zdrowia naszych dzieci.  

  Chcemy stworzyć w Kasisi profesjonalną pralnię (pamiętajmy - do codziennej obsługi ponad dwustu dzieciaków, jedenastu sióstr, czterdziestu dwóch pracowników). Uruchomić system, który pozwoli zbierać rano ciuchy z wszystkich domów, tak by po przejściu całego procesu prania, hignienizacji i suszenia, następnego dnia mogły wrócić do użytku.  

  Pomieszczenie mamy (to największa z obecnych pralni). Rozwiązania techniczne podpatrzyliśmy w dużych hotelach. Wiemy więc, że musimy kupić i zainstalować tam: uzdatniacz wody, dozownik płynów i proszków, dwie pralki przemysłowe z wsadem 57 kg i dwie z wsadem 25 kg oraz maglownicę.

  W sumie około 150 tysięcy złotych. To kolosalne pieniądze. Tyle razy pokazaliście jednak, że nie ma dla Was rzeczy niemożliwych. Ambulans też swego czasu wydawał nam się być poza zasięgiem naszych marzeń, a już jeździ i ratuje życie, pralnia też pewnie niejednemu dziecku będzie mogła je uratować. To, co nie zrobimy tego?! :) 

  szafa.plOd 8 kwietnia do 18 maja wraz z portalem Szafa.pl, który co miesiąc odwiedzają miliony osób "uwalniających" uwięzione w garderobach ubrania (i którego szefowa marketingu jest w naszej kasiskiej rodzinie, adoptowała wraz z mężem Esther oraz Precious) prowadziliśmy specjalną aukcję pod hasłem „Oddaj swój ciuch do Pralni Kasisi”. Wzięli w niej udział wszyscy chętni, którzy przekazwyali na licytację własne ubrania i akcesoria modowe. Pralniczym szaleństwem udało się zarazić także wielu znanych Przyjaciół Fundacji: Pani Anna i Bronisław Komorowscy, Agnieszka Cegielska, Marcin Prokop, Kasia Tusk, Kasia Zielińska, Kinga Baranowska, Jessica Mercedes, Zuzanna Bijoch, Justyna Steczkowska, Viola Śpiechwicz, Anna Głogowska i Piotr Gąsowski, Dorota Wellman, Halina Frąckowiak, Anna Starmach, Mela Koteluk, Dominika Kulczyk, Ewa Wachowicz, Magda Mołek, Rafał Brzosowski, Fundacja Rak'n'Roll, Marka IN.NA, Marka PUCH, be GLOSSY. Udało nam się uzbierać w ten sposób 27 611 PLN. Chyba właśnie wynaleźliśmy pierwszy sensowny sposób wysyłania ciuchów do Afryki (bo naprawdę nie wiem, na czym to polega, ale wszyscy chcą wysyłać do Afryki właśnie ciuchy - teraz mają możliwość!) oraz formy darmowej reklamy, której nośnikiem są... ubrania:) Informacja o aukcji „Oddaj swój ciuch do Pralni Kasisi”, a tym samym o naszej Fundacji, trafiła na portale społecznościowe osób zaangażowaych w aukcję, docierając do ok 1 700 000 osób.

   

  Niespodzianki dla klientów naszej pralni 

  Każdy klient naszej Pralni jest wyjątkowy. Podczas trwania aukcji "Oddaj swój ciuch do Pralni Kasisi" w szczególny sposób docenialiśmy tych, którzy byli najbardziej aktywni i najmocniej zaangażowali się w naszą akcję. Przygotowaliśmy specjalne nagrody-niespodzianki.

  Pod koniec każdego tygodnia w ręce osoby, której rzecz w danym tygodniu została wylicytowana za najwyższą kwotę, trafiał zestaw gadżetów od naszej Fundacji oraz od wyłącznego Partnera naszej akcji Szafa.pl.

  Nagroda specjalna przewidziana została dla jednej osoby, która w aukcjach przekazała w sumie najwyższą kwotę. Nagrodą były kamienne figurki afrykańskich zwierząt przywiezione prosto z Livingstone zakupione przez wychowanków Kasisi kilkadziesiąt metrów od Wodospadów Wiktorii. Uczestnicy pierwszego wyjazdu fundowanego przez Was z dych zebranych na Fundusz Marzeń im. Francisa Bandy kupili je za własne kieszonkowe, chcąc podziękować wszystkim, dzięki którym mogli zobaczyć piękno swojego kraju. 

  gepartzyrafy

  O Partnerze naszej akcji

  Grupa Szafa.pl to grupa uzupełniających się serwisów społecznościowych i informacyjnych, ponad 2,5 miliona użytkowniczek i użytkowników oraz 1 milion fanek i fanów na facebook.com. W skład portfolio serwisów wchodzą Szafa.pl, Szafiarenka.pl, Szafka.pl, Stylistki.pl, Zszywka.pl, Cekin.pl, MIUMAG

  Szafa.pl to społeczność kobiet, które „uwalniają swoje ciuchy", by podążać za nowymi trendami. Serwis oferuje nie tylko możliwość kupna czegoś fajnego i modnego, ale także wymianę i sprzedaż swoich ubrań, akcesoriów, czy kosmetyków. 

  Szafa.pl przez 5 lat swojej działalności zdobyła zaufanie ponad 1 miliona aktywnych Szafowiczek, które wciąż zmieniają swoją garderobę oraz doradzają sobie w kwestii mody, wymieniają się inspiracjami a także prowadzą ciekawe rozmowy.

  Partnerzy