Dziś opowiemy Wam o Amandzie i Angeli

Data dodania: 20.10.2021

Pytacie w komentarzach o nasze dzieci wymagające specjalnej troski, a my z przyjemnością chcemy Wam o nich opowiadać. Przekonajcie się, jak wiele powodów do dumy powinniście mieć, dając im bezpieczeństwo oraz szansę na CODZIENNĄ pracę terapeutyczną i rozwój. Dziś opowiemy Wam o Amandzie i Angeli.

Amanda – jej uśmiech, chyba największy w całym Kasisi, rozbraja wszystkie smutki i ponure miny. Jak rzadko kto, potrafi ucieszyć się z obecności drugiego człowieka. Tak po prostu za to, że jest. Dziewczynka trafiła do nas w 8. roku życia, zaraz po śmierci mamy. Kilka lat wcześniej zmarł jej tata. Opieka społeczna uznała, że z tak ciężkim porażeniem mózgowym tylko w Kasisi Amanda będzie mogła otrzymać właściwą opiekę. I nie mylili się! Bardzo szybko podarowaliście dziewczynce specjalistyczny wózek, który pomaga jej utrzymać się w pozycji siedzącej, z głową w pionie. Od trzech lat jest intensywnie rehabilitowana i uczestniczy w zajęciach terapeutycznych. Uwielbia muzykę, grę na instrumentach, a ostatnio okazało się, że ogrom radości sprawia jej także rysowanie i układanie puzzli. Pomimo swojej choroby, Amanda bardzo dużo rozumie. Na zajęciach ze skupieniem walczy o każdy milimetr swobodnego ruchu, próbując nam pokazać, że to, co ją ogranicza, to jedynie jej ciało. A może pomożecie Amandzie i podarujecie jej zestaw zabawek sensorycznych lub przybory malarskie?

Angela – to już nie dziecko, ale panienka! No ale jak może być inaczej, gdy się jest uczennicą pierwszej klasy?! Czas spędzony w klasie specjalnej w szkole w Kasisi bardzo rozwinął dziewczynkę. Po szkole kontynuujemy pracę z Angelą na zajęciach ogólnorozwojowych z uwzględnieniem małej motoryki, terapii ręki i ćwiczeń stymulujących percepcję i koordynację. Dziewczynka ma zespół Downa. Jako roczne dziecko została porzucona przez mamę. Na szczęście ranę po tym wydarzeniu już dawno zabliźniło Kasisi i jego domownicy. Dla dzieci Angela jest jedną z nich, świetnym kompanem do zabaw. A my z radością obserwujemy pasję Angeli do wszelkich działalności artystycznych. Ulubionym zajęciem jest akompaniowanie Amandzie w grze na cymbałkach, śpiewanie piosenek i recytowanie wierszyków. Chyba rośnie nam mała gwiazda! Jeśli chcecie podarować Angeli zestaw zabawek logopedycznych albo godzinę nauki gry na instrumencie, odwiedźcie Zakupy dla Kasisi!

Mamy nadzieję, że sami widzicie, jak dzięki Wam dzieci wymagające specjalistycznej opieki nie tylko mogą żyć, ale też cudownie się w tym życiu rozwijać!!!

Kiedyś Kasisi mogło pozwolić sobie (i czasowo i finansowo) wyłącznie na to, by jedno z dzieci raz na tydzień jeździło na ćwiczenia do Lusaki. Dziś to jedyne miejsce w Zambii, gdzie WSZYSTKIE potrzebujące dzieciaki ćwiczą codziennie w physioroomie, mają zajęcia z nauczycielami, jeżdżą na spacery, a pozostałe dzieci uczą się nimi opiekować.

Siostry i Wy to naprawdę mix nie z tej Ziemi!! Cuda robicie, CUDA!!!

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
8 389 zł
potrzebujemy:
10 000 zł