nasi najważniejsi mieszkańcy

Adoptuj
z sercem

podejmij decyzję

Dołącz do
rodziny Kasisi

Dzięki Tobie, a za sprawą projektu „Adoptuj z sercem” może spełnić się jedno z największych marzeń każdego dziecka – posiadanie rodziny. Każde z naszych dzieci w Kasisi zasługuje na szczęśliwą rodzinę adopcyjną. Taką, dla której będzie ważne i wyjątkowe. Rodzinę, od której otrzyma realną pomoc, dającą szansę na lepsze jutro.

2975
adopcji
materialnych
255
dzieci czeka
na adopcję

Adopcja materialna

Zdecyduj się na regularną wpłatę, by wspierać jedno z dzieci i zapewnij mu najlepsze możliwe warunki do rozwoju.

Adopcja duchowa

To wyraz miłości i wsparcia, który pokazuje, że nieważne jak daleko, zawsze istnieje ktoś, kto o nich myśli, modląc się w ich intencji.

Najważniejsi mieszkańcy

Zaadoptuj
dziecko

Jeśli chcesz należeć do niezwykłej rodziny jednego z naszych dzieci, zaadoptuj je. Na profilu Twojego dziecka dowiesz się, co u niego słychać. Adopcja tworzy więź, a regularne wsparcie pomaga spokojnie patrzeć w przyszłość i spełniać marzenia naszych podopiecznych.

dzieci potrzebujące

pilnej
adopcji

Blessing 11 l

Blessing, trafiła do Kasisi wraz ze swoją młodszą siostrą Queen po tym, jak zostały znalezione zaniedbane przed bramą szpitala w Lusace. Ich mama zmarła, a ojca nie zastano i do tej pory nie ma kontaktu z mężczyzną. Warunki w domu były tragiczne.

15

Denzel 1 l

Został porzucony przez rodzinę. Tylko tyle o nim wiemy. Przeszłość Denzela pozostaje dla nas tajemnicą, jednak dziś, w Kasisi, jego życie wypełnione jest radością i miłością.

19

Edward 4 m

Edwarda przywiozła do Kasisi jego rodzina. Mama chłopca zmarła po długiej walce z chorobą, a bardzo młody tata, nie był w stanie sprostać trudom wychowywania. W rezultacie zdecydował, że najlepszym miejscem dla chłopca będzie Kasisi.

17

Gift 11 l

Pierwszy dzień w nowym Domu był dla niego bardzo trudny. Buntował się i był agresywny, chciał wracać na ulicę. Jednak, gdy przekonał się ile życzliwości i miłości otrzymuje, otworzył się, zaczął rozmawiać i współpracować. Teraz nie wyobraża sobie życia poza Kasisi.

15

Joseph 6 l

Zanim znalazł się w Kasisi, doświadczył opuszczenia. Ma bliźniaka Tebiego i starszego brata Gifta z którymi, przez brak miłości najbliższych, trafił na ulicę. To Kasisi stało się dla niego oazą spokoju i bezpieczeństwa.
16

Queen 8 l

Dziewczynka została znaleziona, wraz ze starszą siostrą, pod bramą szpitala w Lusace. Krążyły szukając pomocy. Były zaniedbane, okazało się, że ich mama nie żyje, tata do dziś się nie zjawił. Teraz razem dorastają w Kasisi.

11

Tebi 6 l

Trafił do Kasisi ze swoim bliźniakiem Josephem i starszym bratem Giftem. Ich matka zniknęła bez śladu. Odnalezieni na ulicy chłopcy, w końcu trafili do Kasisi. Tu wreszcie odnaleźli ciepło, bezpieczeństwo i miłość, których tak bardzo potrzebowali.

14
jeśli decyzja
jest zbyt trudna,

POZWÓL DZIECKU
ZNALEŹĆ CIEBIE

Jeśli chcesz dać możliwość dziecku, które najbardziej w tym momencie potrzebuje pomocy, aby samo zaprosiło Cię do swojej rodziny, to znalazłeś się w odpowiednim miejscu.

Wystarczy, że podejmiesz decyzję, aby otoczyć comiesięczną opieką materialną dziecko, które z utęsknieniem wypatruje kogoś z otwartym sercem, kto dołączy do grona jego najbliższych – może właśnie Ciebie?

poznaj odpowiedzi na

często zadawane pytania

Co dzieje się z pieniędzmi przeznaczonymi na wybrane dziecko?

Pieniądze przeznaczone na wybrane dziecko trafiają do ogólnego budżetu Kasisi i są rozdzielane według potrzeb. Dzięki środkom z projektu zapewniamy dzieciom utrzymanie, koszt nauki oraz opieki medycznej, a także staramy się prowadzić prace remontowe, poprawiające warunki do nauki i odpoczynku naszych dzieciaków.

Czy mogę mieć kontakt z wybranym przeze mnie dzieckiem?

Każda osoba, która zaadoptowała dziecko, może nawiązać z nim kontakt listowny za pośrednictwem Fundacji Kasisi. Wystarczy wysłać list na adres korespondencyjny Fundacji z imieniem dziecka i dołączyć kopertę z adresem zwrotnym, pod który będziemy mogli odesłać list od podopiecznego. Oczywiście odpowiedź na wiadomość zależy wyłącznie od dziecka.

Czy mogę przesyłać dziecku wsparcie inne niż finansowe?

Prócz listów i drobiazgów, które możemy dostarczyć bez dodatkowych kosztów, nie udzielamy wsparcia w organizacji wysyłek z pomocą rzeczową. Zachęcamy do przekazywania wsparcia finansowego. Większość rzeczy, których potrzebują nasi podopieczni, można kupić na miejscu. Zaoszczędzone na kosztach wysyłki środki wolimy dodać do puli pieniędzy, które wydamy już w Zambii. Ponadto zakupy zrobione w Afryce wspierają lokalną gospodarkę.

Pomaganie przez kupowanie, czyli

zakupy dla kasisi

Za pośrednictwem naszej strony internetowej możesz zaangażować się nie tylko w długofalowe projekty, jak Adopcja z Sercem, ale przekazać jednorazowe wsparcie, które realnie zmieni los dzieci w Kasisi. Przekonaj się, że dobro wraca!

Dbamy

Mleko terapeutyczne

Wprowadziliśmy Lontie z niedożywienia. Uzupełnij zapasy mleka terapeutycznego dla kolejnych maluchów!
Wesprzyj

Pobyt w szpitalu

Zambijska służba zdrowia jest płatna. Pomóż nam zaopiekować się dziećmi potrzebującymi hospitalizacji.
Wesprzyj

Książki do biblioteki

W Kasisi troszczymy się o przyszłość naszych dzieci od najmłodszych lat. Wesprzyj nas w tych działaniach!
Wesprzyj

Paliwo do ambulansu

Zatankuj nasz ambulans, by był gotowy ratować nasze dzieci!
Wesprzyj

Zadbaj o Rozpieszczalnik

Rozpieszczając nasze dzieci, rozpuszczamy zło, które przylgnęło do nich, zanim trafiły do Kasisi.
Wesprzyj
Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 218 zł
potrzebujemy:
10 000 zł