często zadawane pytania

Jaka jest minimalna wpłata na projekt „Adoptuj z sercem"?

Wysokość darowizny zależy tylko i wyłącznie od darczyńcy. Nie narzucamy minimalnej kwoty, od której można zaadoptować dziecko.

Czy 100% mojej wpłaty trafia do dziecka lub zostaje przekazane na zakupy tylko dla dziecka?"

Tak długo, jak wpłaty na cele statutowe wystarczają na pokrycie wszystkich kosztów prowadzenia działania Fundacji, ze zbiórek celowych i samych projektów do Kasisi trafia 100% funduszy.

Proszę pamiętać jednak, że bez wsparcia Fundacji nic do naszych podopiecznych nie dotrze. Papier, prąd, połączenia telefoniczne, praca grupy ludzi, również na miejscu, które dają gwarancję, że do potrzebujących pomoc dociera dokładnie według takich standardów, jakie przyjęliśmy, też kosztują. I nie są to źle wydane pieniądze. 50 zł przekazane nam na obsługę Fundacji, możemy zamienić na kolejne 500, lub więcej na koncie zbiórkowym, budując innowacyjne narzędzie internetowe i relacjonując, jak działa pomoc na miejscu w Kasisi.

Co dzieje się z pieniędzmi przeznaczonymi na wybrane dziecko?

Pieniądze przeznaczone na wybrane dziecko trafiają do ogólnego budżetu Kasisi i są rozdzielane według potrzeb. Dzięki środkom z projektu zapewniamy dzieciom utrzymanie, koszt nauki oraz opieki medycznej, a także staramy się prowadzić prace remontowe, poprawiające warunki do nauki i odpoczynku naszych dzieciaków.

Czy mogę przesyłać dziecku wsparcie inne niż finansowe?

Prócz listów i drobiazgów, które możemy dostarczyć bez dodatkowych kosztów, nie udzielamy wsparcia w organizacji wysyłek z pomocą rzeczową. Zachęcamy do przekazywania wsparcia finansowego. Większość rzeczy, których potrzebują nasi podopieczni, można kupić na miejscu. Zaoszczędzone na kosztach wysyłki środki wolimy dodać do puli pieniędzy, które wydamy już w Zambii. Ponadto zakupy zrobione w Afryce wspierają lokalną gospodarkę.

Czy można przekazać ubrania i zabawki dla dzieci?

Paczki do Afryki strasznie długo idą, bez gwarancji, że dotrą i sporo kosztują. Warto by więc najpierw sprawdzić z nami, czego akurat najbardziej w Kasisi potrzeba, żeby pomoc była w punkt. Bardzo rzadko wysyłamy w ten sposób rzeczy. Nie mamy magazynu, w którym moglibyśmy przechowywać dary, oraz osoby, która mogłaby zająć się przygotowaniem wszystkiego do wysyłki.

Jeśli już coś wysyłamy, to najczęściej są to specjalistyczne leki, których na miejscu nie można dostać. Staramy się przede wszystkim zapewniać fundusze na takie rzeczy jak kredki, zabawki czy ubrania, bo to wszystko można kupić na miejscu w Zambii, a pieniądze wydane na pokrycie przesyłki można dodać do puli, jaka realnie na miejscu zamieni się w pomoc. Zakupy robione na miejscu są też konkretnym wsparciem lokalnej gospodarki.

Czy mogę mieć kontakt z wybranym przeze mnie dzieckiem?

Dokładamy starań, by informować Państwa na bieżąco o tym, co dzieje się u domowników Kasisi. Służą do tego profile dzieci na naszej stronie internetowej, które aktualizujemy, kiedy napływają informacje z Kasisi.

Każda osoba, która zaadoptowała dziecko, może nawiązać z nim kontakt listowny za pośrednictwem Fundacji Kasisi. Wystarczy wysłać list na adres korespondencyjny Fundacji z imieniem dziecka i dołączyć kopertę z adresem zwrotnym, pod który będziemy mogli odesłać list od podopiecznego. Oczywiście odpowiedź na wiadomość zależy wyłącznie od dziecka.

Dlaczego informacje o dzieciach na ich profilach pojawiają się rzadko?
Robimy wszystko w miarę naszych możliwości, żeby przynajmniej dwa razy w roku zaktualizować profil każdego dziecka. Siostry w Kasisi mają pod opieką ponad 200 dzieciaków i tak dużo pracy, że nie są w stanie dostarczać nam nowych informacji o każdym dziecku na bieżąco. A
my jesteśmy od tego, żeby zmniejszać ich obciążenie, a nie powiększać. By móc odpowiadać na wszystkie zapytania od razu, musielibyśmy zatrudnić w Kasisi dodatkową osobę wyłącznie do tego. A nasza rola w Kasisi to przede wszystkim dyskretne towarzyszenie dzieciom, noszenie ich w sercu i wytrwałe wspieranie.
Czy fundacja organizuje wolontariat w Afryce?

Fundacja nie organizuje wolontariatu w Afryce. Tą kwestią zajmuje się siostra Mariola, która jest dyrektorką Domu Dziecka Kasisi. Można nawiązać z nią kontakt przez bezpośrednią stronę Domu Dziecka: http://kasisichildren.org lub na adres [email protected] przesłać swoje CV, list motywacyjny i doświadczenie wolontariatu. Przekażemy dokumenty siostrze Marioli i w razie zainteresowania będzie ona odzywała się bezpośrednio do kandydata, żeby ustalić szczegóły ewentualnego wolontariatu.

dzieci potrzebujące

pilnej
adopcji

Divine Davies 1 l

Trafił do Kasisi po śmierci mamy. Tata nie był w stanie sam zając się synem.

Emmanuel 12 l

Cierpi na albinizm. Ma wspaniałą, kochającą rodzinę. Chłopca przyprowadzono do Kasisi, aby go chronić przed chorymi na zabobonne przekonania ludźmi.

Faith 4 l

Jest w Kasisi razem z siostrami. Jej mama jest chora i bezrobotna, nie jest w stanie sama utrzymać dzieci.

Grace 11 l

Jest w Kasisi z młodszymi siostrami. Jej mama jest chora i bezrobotna.

Kumbukani 16 l

Odszedł z Kasisi w 2020 roku. Po dwóch latach wrócił do nas.

Tadiwa 1 l

Jest w Kasisi ze starszymi siostrami: Grace i Faith. Jej mama jest chora i bezrobotna, nie jest w stanie sama utrzymać córek.

Zbiórka na Bezpieczny Dom Kasisi

To dzięki Wam dla blisko 250 dzieciaków tworzymy w Kasisi bezpieczną przestrzeń. Dlatego w duchu tej właśnie szczerości, której uczy Kasisi, chcemy Was dziś prosić o pomoc!

Do zamknięcia budżetu w tym miesiącu brakuje nam jeszcze ponad 10 tysięcy złotych. Pomóżcie nam dziś zasypać dziurę w budżecie! Dołączcie do zbiórki na ten cel – razem z nami, budujcie to bezpieczne miejsce, jakich na świecie coraz mniej!