Spełnij kolejne marzenie dzieci

Sala sensoryczna dla Kasisi!

Sala sensoryczna dla Kasisi!
uzbieranych:
9 180 zł
potrzebujemy:
8 900 zł

W Kasisi pomoc zaczęliśmy od rzeczy podstawowej – ratowania życia. Stworzyliśmy zaplecze medyczne, do jakiego dzieci w Zambii mają rzadko dostęp. Gdy pomocowy parter ogarnęliśmy, przeszliśmy na I piętro – podnieśliśmy standard żywienia dzieci. Już po roku zaczęły być widoczne długofalowe zmiany w ich rozwoju – spadła liczba chorób, poprawiły się wyniki w szkole. Na tym nie poprzestaliśmy – od razu ruszyliśmy na piętro wyżej. Dziś, dzięki Wam, spełniamy marzenia kasiskich dzieci o najlepszych szkołach w Zambii. Robimy wszystko, by w pełni przygotowane wchodziły w dorosłe i samodzielne życie.

Dziś chcemy wspiąć się jeszcze wyżej – zorganizować profesjonalną salę integracji sensorycznej dla dzieci ze specjalnymi potrzebami.

Wielu mieszkańców Kasisi to wcześniaki, dzieci urodzone w trudnych warunkach, także po różnych traumach i przemocy domowej. Ciężar doświadczeń, jakie niosą ze sobą, mocno odciska się na ich zdrowiu fizycznym i psychicznym. Prócz rehabilitacji wiele z nich potrzebuje terapii integracji sensorycznej. Obniżone napięcie mięśniowe, zaburzenia czucia głębokiego, zmysłów równowagi, zdolności psychoruchowych, problemy z koncentracją – to tylko wierzchołek góry zmagań, z którymi mierzą się na co dzień. Bez profesjonalnej pomocy na wczesnym etapie rozwoju, w przyszłości dzieci nie będą umiały odpowiednio zareagować na bodźce zewnętrze i wrażenia zmysłowe, co bezpośrednio przełoży się na ich zdolności poznawcze i wyniki w nauce.

Od kilku miesięcy na miejscu z dziećmi pracuje nasza wysłanniczka – Kasia Stęgowska – pedgagożka specjalna, przedszkolna i wczesnoszkolna, znająca Kasisi jak własną kieszeń. Z relacji Kasi widzimy, jak codzienne indywidualne terapie z dziećmi zaczynają przynosić pierwsze efekty. To malutkie kroki, które w ich rozwoju są milowe. Zwłaszcza dla kilku niewidomych dzieci, w tym malutkiej Blessing, która niedawno trafiła do Domu, Angeli z zespołem Downa, Josepha z opóźnieniem rozwojowym, Kennetha  ze spektrum autyzmu oraz Amandy i Vanessy z porażeniem mózgowym. Dla nich terapia integracji sensorycznej jest dużą szansą na poprawę jakości życia i kształtowania nowych umiejętności.

Naszym marzeniem jest, by w Kasisi powstała prawdziwa sala integracji sensorycznej. Niektóre zabawki mamy już dzięki Wam, ale bardzo wielu wciąż brakuje. Dzięki takim pomocom jak skrzynia światła, sensoryczna podłoga, ekran z kolorów, piłki rehabilitacyjne, dyski sensoryczne czy nowe instrumenty muzyczne, będziemy mogli wspomagać prawidłowy rozwój zmysłów wzroku, słuchu i dotyku u naszych dzieciaków.

Te wszystkie pomoce terapeutyczne i szereg innych zalazły się na liście, którą wspólnie opracowaliśmy z terapeutką Kasią. Ich łączny koszt wraz z wysyłką z Polski to 8900 zł. Niemało, ale za to nasza kasiska rodzina jest ogromna. Gdyby wśród Was znalazło się tysiąc osób gotowych przekazać po 9 zł, to najpóźniej za 1,5 miesiąca nasze dzieci ćwiczyłyby w pięknie wyposażonej salce integracji sensorycznej.

Bardzo na Was liczymy, liczą na Was nasze dzieci. Tu chodzi o ich przyszłość!

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 816 zł
potrzebujemy:
10 000 zł