Kasisi pomaga realizować małe i wielkie marzenia

Data dodania: 20.06.2021

Każdy młody człowiek ma marzenia. Kasisi pomaga realizować te małe i wielkie. Raz w tygodniu, pod okiem wielkiej sławy zambijskiego malarstwa — Patricka Mumby, młodzi kasisjanie z pędzlem w ręku szlifują technikę i rozwijają skrzydła. Dla wielu z nich to po prostu świetna przygoda, spotkanie z mistrzem i okazja do dobrej zabawy. Są jednak tacy, którzy ujawniają prawdziwy talent i mają okazję być zauważeni.

Kilkoro wybitnych malarzy Kasisi już na świat wydało, na czele ze Suwilanjim, który pewnym krokiem wszedł już na artystyczne salony. To Wy tworzycie im takie warunki, dajecie motywację, udowadniacie, że niemożliwe nie istnieje. Dajecie siostrom narzędzia, by młodzi po najostrzejszych, często dramatycznych zakrętach, w jakie wprowadziło je życie, nie tylko poczuli się w Kasisi bezpiecznie, ale by mogli rozkwitnąć.

Na dziś zajęcia skończone. Młodzi malarze utrwalali pandemiczną codzienność, portrety ludzi w maskach. Co tydzień powstają nowe obrazy, a najlepsze — dzięki Patrickowi Mumbie — będzie można tej jesieni zobaczyć w Lechwe Trust, najbardziej prestiżowej galerii sztuki w Lusace. Szczegóły wkrótce, ale dumni możecie być już teraz!

Jeśli chcecie mieć swój wkład w kształtowanie młodych talentów, nic prostszego. Wpadnijcie na kilka chwil do naszego sklepu. Zakupcie farbę, ufundujcie godzinę warsztatów. Sprawcie, by niemożliwe, stało się możliwe.