Międzynarodowy Dzień Świadomości Albinizmu

Data dodania: 13.06.2021

Fizyczne ataki na osoby z albinizmem, zwłaszcza kobiety i dzieci, to w wielu afrykańskich krajach wciąż duży problem. Narażone są na dyskryminację, a ich prawo do edukacji jest ograniczane ze względu na brak warunków nauczania dzieci z wadami wzroku. W rezultacie życie osób dotkniętych bielactwem jest w wielu afrykańskich krajach pasmem nieustających przykrości i niebezpieczeństw. Najgorszym wyrazem dyskryminacji jest odczłowieczenie, wiara w to, że osoby dotknięte tym schorzeniem to osoby magiczne lub duchy.

Kasisi to dom, który chroni również takie dzieci. Zapewnia im nie tylko bezpieczeństwo, ale najlepszą opiekę medyczną, odpowiada na ich szczególne potrzeby i sprawia, że mogą rozwinąć skrzydła. Najlepszym przykładem jest Anna Maria. Jest z nami od pięciu lat. Warunki, jakie stwarzają jej siostry, sprawiają, że jest wulkanem energii, nie przestaje się uśmiechać i dostaje dokładnie takie sama szanse jak wszyscy inni domownicy.

Dziękujemy, że budujecie z nami ten DOM! Dziś Międzynarodowy Dzień Świadomości Albinizmu.

Setka Plecaków dla Setki Dzieciaków

Jedną z najfajniejszych rzeczy (spośród milionów wspaniałych rzeczy, jakie dzięki Wam możemy robić), jest poszerzanie horyzontów kasiskich dzieciaków poprzez zapewnianie im dostępu do najlepszej możliwej edukacji w Zambii i później gdziekolwiek poniosą ich marzenia. Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami a wraz z nim nowe obowiązki i wydatki! Pomóżmy uzbierać 10 500 zł na Sto PLECAKÓW dla Setki DZIECIAKÓW!