Fizyczne ataki na osoby z albinizmem, zwłaszcza kobiety i dzieci, to w wielu afrykańskich krajach wciąż duży problem. Narażone są na dyskryminację, a ich prawo do edukacji jest ograniczane ze względu na brak warunków nauczania dzieci z wadami wzroku. W rezultacie życie osób dotkniętych bielactwem jest w wielu afrykańskich krajach pasmem nieustających przykrości i niebezpieczeństw. Najgorszym wyrazem dyskryminacji jest odczłowieczenie, wiara w to, że osoby dotknięte tym schorzeniem to osoby magiczne lub duchy.
Kasisi to dom, który chroni również takie dzieci. Zapewnia im nie tylko bezpieczeństwo, ale najlepszą opiekę medyczną, odpowiada na ich szczególne potrzeby i sprawia, że mogą rozwinąć skrzydła. Najlepszym przykładem jest Anna Maria. Jest z nami od pięciu lat. Warunki, jakie stwarzają jej siostry, sprawiają, że jest wulkanem energii, nie przestaje się uśmiechać i dostaje dokładnie takie sama szanse jak wszyscy inni domownicy.
Dziękujemy, że budujecie z nami ten DOM! Dziś Międzynarodowy Dzień Świadomości Albinizmu.
Wyobraź sobie, że każdego dnia w Twoim domu prąd jest dostępny tylko przez 2 godziny. I nigdy nie wiesz, o której godzinie się pojawi i kiedy zniknie. Nie możesz zagotować wody, włączyć pralki czy naładować telefonu. Po zmierzchu toniesz w ciemnościach we własnym mieszkaniu. A teraz wyobraź sobie, że w takich warunkach żyje 250 dzieci w Kasisi, które potrzebują nie tylko ciepła rodzinnego, ale też zwykłego, codziennego bezpieczeństwa. Zambia nie ma prądu, bo zmienia się klimat. Deszcze nie padają mimo, że już dawno powinny zacząć. Większość elektrowni to turbiny wodne, ale zbiorniki świecą pustkami. Dla nas to codzienna walka z ograniczeniami, które nie powinny być dotyczyć żadnego dziecka.