moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk

Zajrzyjcie dziś do Mary i Johna i podarujcie dzieciom prawdziwe dzieciństwo!

Data dodania: 07.09.2022

Nie wiemy, co musieli przejść 6 letnia Mary i jej 4 letni brat John, aby płakać na sam widok aparatu fotograficznego. Nie możemy Wam pokazać ich twarzy. Tutaj, w Domu Kasisi, priorytetem jest ich dobro i bezpieczeństwo. Chcemy zrobić wszystko, by w kochających ramionach sióstr i mamies dzieci jak najszybciej zapomniały o zagrożeniu.

Przynajmniej dziesięć dzieci albinosów jest okaleczanych lub zabijanych każdego roku w Zambii. Według raportu Czerwonego Krzyża z 2009 roku, polowania (bo tak należy to nazwać) są przeprowadzane na zamówienie lokalnych szamanów, gotowych zapłacić nawet 75 000 dolarów za wszystkie kończyny. Dlaczego?! Z powodu zabobonnego wierzenia. Z części ciał albinosów przyrządza się magiczne „eliksiry”, które mają zapewnić bogactwo, sławę lub szczęście. Rodzice nierzadko też stają się ofiarami, próbując chronić swoje dzieci.

W Kasisi albinoskie dzieci otoczone są szczególną opieką. Niezależnie od kosztu czy wysiłku – nie ma naszej zgody na przemoc wobec dzieci, a siostry zrobią wszystko, by uchronić swoich podopiecznych i zapewnić im normalne, szczęśliwe dzieciństwo.

Dzieci z albinizmem, poza typowymi dziecięcymi potrzebami, wymagają stałej specjalnej opieki. Od żłobka po liceum zawsze muszą być pilnowane, dlatego dla naszych Kasisjan organizujemy prywatną edukację. Dzieci mają także niezwykle wrażliwe oczy i cierpią na astygmatyzm (nawet do -15 dioptrii), dlatego wymagają stałej opieki okulistycznej.

Dziś prosimy Was o opiekę nad dwójką dzieci, których życie jest zagrożone. Wasza stała adopcja, niezależnie od kwoty, pozwoli nam sfinansować im bezpieczną edukację oraz wszystkie bieżące wydatki związane z opieką medyczną. O miłość od pierwszego dnia w Kasisi zadbały siostry, które niestrudzenie, poprzez dziesiątki utulonych godzin, udowadniają rodzeństwu, że ich koszmar już się skończył i od dziś mogą po prostu być dziećmi. Zajrzyjcie dziś do Mary i Johna i podarujcie dzieciom prawdziwe dzieciństwo!

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Łóżeczka dla Kasisi

Metalowe łóżeczka, wysłużone już do granic możliwości materace – utuliły w nocy już całe pokolenia Kasisjan, ale teraz błagają o wymianę.

Marzymy, by sypialnie bejbików zaczęły przypominać prawdziwie domowe, bezpieczne otoczenie, które kojarzy się z ciepłem – czy pomożecie nam w realizacji tego marzenia?

uzbieranych:
7 307 zł
potrzebujemy:
48 000 zł