Poznajmy się!

Zapraszamy do

Kasisi

W scenerii subsaharyjskiej sawanny, trzydzieści kilometrów od Lusaki, stolicy Zambii, siostry zakonne ze Zgromadzenia Służebniczek Maryi Panny Niepokalanie Poczętej z polskiej Starej Wsi prowadzą największy w kraju dom dziecka. Potrzeby misji są ogromne: trzeba zapewnić jedzenie, leki, ubranie i możliwość nauki ponad 200 dzieciom. Duża część z nich wymaga stałej opieki medycznej, pozostałe potrzebują jedynie miłości i wsparcia. W Kasisi to wszystko dostają.

Fundacja opiera swoje działania na crowdfundingu – modlitewnym, emocjonalnym i finansowym. Nie prosimy niewielu o wiele, wierzymy w siłę wielu dających odrobinę. Możemy podzielić się z dziećmi z Kasisi tym, co mamy one codziennie dzielą się z nami swoją radością i wdzięcznością.

Pomoc dla Kasisi organizujemy za pośrednictwem naszej strony internetowej poprzez projekty:

Najlepsi opiekunowie

ludzie kasisi

Kasisi to przede wszystkim ludzie. Łączy nas jeden cel: bezpieczna i szczęśliwa przyszłość dla naszych podopiecznych. Poznajmy się lepiej, by zrozumieć nie tylko potrzeby Kasisi, ale również jak wspaniałe i pełne nadziei jest to miejsce. Jesteśmy przekonani, że uczestniczymy w czymś ważnym i razem z Wami wywołamy wiele uśmiechów na twarzach dzieci!

Siostry

Heroizm, z jakim siostry codziennie zabiegają o dzieci, sprawia, że ich troską i miłością oddycha się tu przez skórę. To dzięki temu wypracowały sobie opinię najlepiej działającego sierocińca w tej części Afryki.

Mamis

Zatrudniamy ok. 40 osób – opiekunek do dzieci i kucharek. To one pomagają dzieciom w codziennej toalecie, dbają o porządek, uczą pierwszych słów, kolorów i liczb.

Kto za tym stoi

ludzie fundacji

Kasisi to jedna wielka wspólnota – dzieci, sióstr, mamis, ale także naszych darczyńców, którzy są po drugiej stronie ekranu komputera i bez których to wszystko nie wyglądałoby tak, jak wygląda. Do tej wspólnoty należy także kilka osób z „centrum logistycznego” w Warszawie, którzy łączą jednych i drugich. Poznajcie zespół Fundacji.

Mateusz Gasiński

Prezes Zarządu Fundacji

Anna Kieniewicz

Członek Zarządu Fundacji

Jarosław Martynko

Koordynator projektów

Agnieszka Gasińska

Opiekun Darczyńców

Marta Martynko

Analityk Finansowy

Kinga Jasny

KOORDYNATOR SKLEPU DOBREJ FABRYKI

Kasia Kopańska

Specjalista ds. IT

Ola Hera

Koordynator projektów

Prawda o naszej pracy jest taka, że znaczną część czasu spędzamy w warszawskim biurze, wpatrzeni w komputery, skąd koordynujemy działania, nadzorujemy projekty i budżety, wypełniamy dokumenty i dbamy o terminową realizację zadań.

Każdy z nas ma wiele zadań, ale wzajemnie uzupełniamy się i wspieramy w pracy.

Cenimy sobie zespołowość, profesjonalizm i dobrą atmosferę w pracy.

Na czym polega nasza praca? Na tym, by mimo przeciwności dotrzeć z pomocą tam, gdzie ludzie najbardziej jej potrzebują i by zyskać przekonanie, że pieniądze, które zdecydowaliście się przekazać, będą na miejscu wydane najlepiej.

Uwielbiamy spotykać się z naszymi podopiecznymi i wiemy, jak jest to ważne i dla nich i dla skuteczności i jakości naszych projektów.

Z siostrami misjonarkami łączą nas ciepłe relacje zarówno na odległość jak i wtedy, gdy jesteśmy na miejscu. Zresztą jak mogłoby być inaczej – przecież to KASISI.

Najpotrzebniejsze sprzęty, niedostępne w Afryce, jak na przykład sprzęt medyczny czy rehabilitacyjny, wysyłamy z Polski.

Kiedy jesteśmy w Afryce to ramię w ramię stawiamy czoła tamtejszej niełatwej rzeczywistości.

Kasiskie dzieci kochamy jak własne.

poznaj

nasze wartości

Działaniom Fundacji przyświeca idea, że świat został tak urządzony, że każdy ma coś, ale nikt nie ma wszystkiego. Poprzez Fundację Kasisi, chcemy pokazać, że w pomaganiu innym nie chodzi wcale o litość, ale o spotkanie i o szczęście płynące z tego, że dając, realnie zmieniam świat.

pomagamy

w każdym wymiarze, w szczególności realizując pomoc humanitarną, bytową, edukacyjną i medyczną

wspieramy

akcje mające na celu ochronę i promocję zdrowia, oraz ochronę praw i wolności człowieka

propagujemy

wiedzę o historii, kulturze i walorach miejsc, do których dostarczana jest pomoc

Sprawdź

nasze osiągnięcia

Wierzymy, że zaufanie do fundacji jest podstawowym warunkiem skutecznego pomagania. Przejrzystość naszej pracy i transparentność wobec darczyńców cenimy sobie ponad wszystko. Dlatego tutaj znajdziesz wszystkie nasze sprawozdania finansowe i merytoryczne.

dzieci obejmujemy
codzienną opieką
1,6 mln zł
wartość przekazanych środków w 2023 r.
17,4 mln zł
przekazaliśmy do Kasisi
od początku działania Fundacji

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!