Biblioteka była wielkim marzeniem dzieciaków

Data dodania: 29.04.2023
„Tak się cieszę, że dzieci będą mieć tę bibliotekę” – napisała siostra Mariola pod wysłanymi do nas zdjęciami nowo powstałego budynku dla kasiskich czytelników.
Biblioteka była wielkim marzeniem dzieciaków. Potrzebowały przestrzeni, w której mogłyby usiąść i spokojnie poczytać. Będzie to dla nich również doskonałe miejsce do nauki. A ci, którzy wolą czytać w swoim pokoju, na podwórku, bądź przed snem, w łóżku, będą mogli książkę wypożyczyć.
Dziś odbędzie się wielkie przenoszenie książek. Przestrzeń biblioteczna jest ogromna. Nasz księgozbiór, który do tej pory wydawał się być całkiem spory, teraz, wśród tylu półek, będzie stanowił jedynie niewielką część tego, co mogłoby się znaleźć na pachnących nowością i tęskniących za ciężarem książek regałach.
Powstała ogromna, nowoczesna przestrzeń i dużo półek, które trzeba zapełnić. I wiecie co? My wiemy, że to się uda. Bo już nie raz pokazaliście nam, że WSZYSTKO JEST MOŻLIWE!
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”, mawiała polska noblistka Wisława Szymborska. To jak? Zaprosimy dziś Kasisjan do tej niezwykłej zabawy?
Na początek chcemy kupić 1000 książek. Każdy z Was, kto wesprze naszych moli książkowych i postawi swoją książkę na półce w nowej bibliotece, może napisać dedykację dla dzieciaków. My ją przeniesiemy na zakładki, które będą służyły dzieciakom i będą przypominały im o Was.
Kup książkę, wyślij dedykację na [email protected] i ciesz się razem z nami.
Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 806 zł
potrzebujemy:
10 000 zł