Blessing Mapalo właśnie przeszła operację oczu!

Data dodania: 28.06.2022

Blessing Mapalo właśnie przeszła operację oczu!

W listopadzie ubiegłego roku siostry przyjęły w Kasisi niewidomą dziewczynkę. Wiadomo było, że ma wrodzony problem z oczami, ale siostry nie uznały tego za zamknięty temat. Drążyły, szukając przyczyn problemu, by dowiedzieć się czy cokolwiek możemy dla dziecka zrobić. Poza tym – jak zauważyły – wzrok Mapalo reaguje, a jej prawe oko skupia uwagę. Szybko nawiązały kontakt ze specjalistą w Lusace, który zlecił szereg badań i oświadczył, że podejmuje się operacji!

Wszystko poszło zgodnie z planem, a mała Mapalo odpoczywa już w domu.

W Kasisi walczymy o każde dziecko. Ten DOM zawsze uparcie szuka możliwości, by dać swoim Dzieciom nowe szanse. Czasem wystarczy rozłożyć przed młodym człowiekiem wachlarz możliwości, o których nie miał nawet pojęcia, i mocno dmuchnąć w żagle, by sam poszedł właściwą drogą. Czasem jednak jesteśmy zmuszeni nagimnastykować się dużo bardziej i nowych szans dla młodego człowieka poszukać samodzielnie – nawet jeśli nie mamy gwarancji, że nasz trud się opłaci.

Konsultacje z doktorem Celestinem były strzałem w dziesiątkę! Jak się okazało – dziewczynka cierpi na wrodzoną jaskrę. Niestety Mapalo najpewniej nie odzyska pełnej sprawności w oczach, ale zabieg, któremu właśnie została poddana, ma znacznie poprawić jej możliwości widzenia. Po rekonwalescencji będzie też jasne, co dalej i jakie kolejne kroki mogą zaproponować okuliści. Najważniejsze, że zrobiliście z nami dla małej Blessing wszystko, co tylko było możliwe.

Dziękujemy, że dajecie siostrom możliwości, by o każdą najmniejszą szansę, mogły dla podopiecznych walczyć korzystając z najlepszych narzędzi! Odwiedźcie dziś profil Blessing i podarujcie jej butelkę mleczka lub przytulanki na ten trudny czas rekonwalescencji.

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
8 389 zł
potrzebujemy:
10 000 zł