Czas do szkoły

Data dodania: 11.01.2020

Koniec wakacji!!! Czas do szkoły, co oznacza, że w Kasisi dobiega końca wielkie logistyczne przedsięwzięcie, jakim jest przygotowanie na początek roku szkolnego ponad 140 wychowanków. Jesteście sobie w stanie wyobrazić ogarnięcie takiej liczby dzieciaków, które w poniedziałek rano wraz z pierwszym dzwonkiem muszą siedzieć już w ławkach, w szkołach oddalonych od Kasisi nawet o kilkaset kilometrów?

Telefon siostry Marioli nie przestaje dzwonić. Ostatnie rozmowy z dyrektorami placówek wyczekujących nowych studentów, zamawianie autobusów, by stawiły się na czas (pierwsza ekipa, która ma do pokonania najwięcej kilometrów, ruszy jutro o 4:00 nad ranem), dopilnowanie, by w walizkach 30 naszych podopiecznych, którzy będą uczyli się w szkołach z internatem, nie zabrakło niczego, co będzie im niezbędne przez najbliższe trzy miesiące. Prócz tego ostatnie zakupy, by wyprawki zgadzały się z listą przesłaną przez szkoły, pakowanie, pranie, prasowanie, strzyżenie. Dzieje się!!!

Do całego tego zamieszania bardzo Was zapraszamy! To w końcu Wasi podopieczni, a w poniedziałek ich bardzo ważny dzień!!! Wesprzyjcie lajkami tych najbardziej przejętych! A kto tylko może, niech wpada dziś do naszego sklepu z wyprawkami i niezbędnymi edukacyjnymi pomocami. Dobrze wyposażmy ich na tę drogę!!!

Opłaty za szkoły i internaty fundujecie oczywiście Wy, ściągając siostrom z głowy duży finansowy koszt. Do tej pory szkolne wydatki kosztowały nas prawie 10 000 dolarów. Ale wiecie jak to jest, w ostatniej chwili zawsze wyskakuje coś niespodziewanego. Ktoś przypomni sobie o kredkach, inny o piżamie albo urwie się kółko w walizce, samo życie.

Dołączcie do tego wielkiego zamieszania, a zobaczycie, ile radości ono daje. W całym tym natłoku spraw do załatwienia jest przecież przede wszystkim duma, że oni wszyscy już tacy dorośli. Jeszcze niedawno przedszkolaki, dziś stoją w blokach startowych w biegu po spełnienie marzeń.

Dolać paliwa do tej wielkiej kasiskiej maszyny edukacyjnej możecie tutaj

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 816 zł
potrzebujemy:
10 000 zł