moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk

Dobrze, że Was mamy!

Data dodania: 21.03.2020

– Dobrze, że Was mamy! I wszystkie te rzeczy, które, dzięki Wam, pomogą nam teraz przeżyć ten trudny czas – napisała siostra Mariola, wysyłając zdjęcia zapasów żywności i przygotowanego do przeprowadzania kwarantanny szpitalika House of Hope na terenie Kasisi.

Dziś z całej Zambii zjechali do Kasisi wszyscy domownicy. Ostatni Patrick i Gilbert mieli do pokonania kilkaset kilometrów. Podobnie jak ich polscy koledzy, przez najbliższe tygodnie nie będą mogli chodzić do szkoły i muszą zostać w domu.

Mijają dwa dni odkąd testy potwierdziły pierwsze przypadki COVID-19 w Zambii, a w Kasisi mamy już jedną osobę na kwarantannie. To Evaristo, którego siostra przywiozła wczoraj ze szpitala w Lusace.

Trudno sobie wyobrazić tyle zakrętów, ile Evaristo musiał w życiu pokonać. Kiedyś wychowanek Kasisi, ale od lat mieszka już z wujkiem. Jest dziś dorosłym mężczyzną, który kilka tygodni temu stracił grunt pod nogami i wszedł w kolejny ostry zakręt w swoim życiu. Dowiedział się, że cierpi na nowotwór skóry. Życie chłopaka legło w gruzach, bo nie stać go na leczenie.

Łapiąc się ostatniej deski ratunku, odnalazł telefon do Mamushi. Kiedy siostra Mariola odebrała telefon, usłyszała, że tylko Kasisi może mu pomóc. Następnego dnia chłopak był już u nas. Przez kilka tygodni siostry opatrywały mu rany, otoczały troską i szukały jakiejkolwiek możliwości, by pomóc chłopakowi. Dwa tygodnie temu Evaristo trafił do szpitala. Miał zacząć chemię. Pojawiło się światełko w tunelu. Przedwczoraj dowiedział się jednak, że chemii nie dostanie. Wszystkie przyjęcia do szpitali zawieszone. Chemii brak. Z powodu koronawirusa należy wrócić do domu i poddać się kwarantannie.

Dziś Evaristo jest już z nami. Lekarze mówią, że po terapii nie należy spodziewać się cudów, ale my wiemy, że cuda w Kasisi zdarzają się regularnie. Chłopak ma najlepszą możliwą opiekę. Jest spokojny, nie cierpi, jest w DOMU.

Ogłoszenie wywieszone na bramie informuje, że Kasisi zamknęło się do odwołania dla wszystkich gości. My oczywiście, dzięki relacjom sióstr, będziemy na bieżąco ze wszystkim, co dzieje się za jego murami.

Przed nami kilka trudnych tygodni. Na zewnątrz zaczyna się epidemia. W środku, z nami jest jeden bardzo potrzebujący wsparcia pacjent i ponad 200 dzieciaków, którym musimy zapewnić bezpieczeństwo. Szczególnie teraz potrzebujemy Waszej pomocy. Bądźmy RAZEM, z naszymi podopiecznymi, by niczego im nie brakło.

Pewnie byliście już w sklepie, żeby uzupełnić zapasy. Zajrzyjcie też do naszej Spiżarni.

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Łóżeczka dla Kasisi

Metalowe łóżeczka, wysłużone już do granic możliwości materace – utuliły w nocy już całe pokolenia Kasisjan, ale teraz błagają o wymianę.

Marzymy, by sypialnie bejbików zaczęły przypominać prawdziwie domowe, bezpieczne otoczenie, które kojarzy się z ciepłem – czy pomożecie nam w realizacji tego marzenia?

uzbieranych:
5 447 zł
potrzebujemy:
48 000 zł