Don Bosco: Miejsce Wyjątkowe w Kasisi

Data dodania: 01.03.2024
Don Bosco Boys, to miejsce w Kasisi wyjątkowe. Mieszkają tam najstarsi chłopcy. Gdy przechodzi się obok, słychać muzykę, każdy krząta się wokół domu, wykonując jakieś drobne prace.
Wolne chwile chłopaki spędzają na ławkach na zewnątrz, grając w szachy, czy malując. Ławeczki ustawione w kółko są też miejscem spotkań z siostrą Naomi, która jest odpowiedzialna za ich grupę. Rozmawiają wtedy o życiu, o swoich planach, marzeniach, ale też o troskach i kłopotach.
W niedzielę po mszy świętej, w eleganckich koszulach dają się ponieść muzyce i tańczą swoje układy taneczne. Jest dla nich ogromnym wyróżnieniem, gdy goście przychodzą zobaczyć ich występ.
W Don Bosco rosną odpowiedzialni młodzi mężczyźni. Część z nich pracuje na farmie u ojców jezuitów. Zarabiają tam własne pieniądze, które przechowują w najlepszym banku w całej Zambii, w szafie siostry Marioli 😀 Procenty tam nie rosną, ale za to gotówka jest bezpieczna. Po każdym dniu pracy, chłopaki dokładają pieniądze, liczą całość i z wielką dumą chwalą się siostrze Marioli, ile który już uzbierał. Mogą za te pieniądze kupić sobie coś o czym marzą.
Takie jest właśnie Kasisi, daje tony miłości, opiekę i wsparcie, ale uczy też odpowiedzialności i pracowitości. Daje nie tylko rybę, ale i wędkę, sprawiając, że życie tych młodych ludzi będzie lepsze, że to właśnie oni są gotowi zmieniać swój świat ❤️