moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk

Don Bosco: Miejsce Wyjątkowe w Kasisi

Data dodania: 01.03.2024
Don Bosco Boys, to miejsce w Kasisi wyjątkowe. Mieszkają tam najstarsi chłopcy. Gdy przechodzi się obok, słychać muzykę, każdy krząta się wokół domu, wykonując jakieś drobne prace.
Wolne chwile chłopaki spędzają na ławkach na zewnątrz, grając w szachy, czy malując. Ławeczki ustawione w kółko są też miejscem spotkań z siostrą Naomi, która jest odpowiedzialna za ich grupę. Rozmawiają wtedy o życiu, o swoich planach, marzeniach, ale też o troskach i kłopotach.
W niedzielę po mszy świętej, w eleganckich koszulach dają się ponieść muzyce i tańczą swoje układy taneczne. Jest dla nich ogromnym wyróżnieniem, gdy goście przychodzą zobaczyć ich występ.
W Don Bosco rosną odpowiedzialni młodzi mężczyźni. Część z nich pracuje na farmie u ojców jezuitów. Zarabiają tam własne pieniądze, które przechowują w najlepszym banku w całej Zambii, w szafie siostry Marioli 😀 Procenty tam nie rosną, ale za to gotówka jest bezpieczna. Po każdym dniu pracy, chłopaki dokładają pieniądze, liczą całość i z wielką dumą chwalą się siostrze Marioli, ile który już uzbierał. Mogą za te pieniądze kupić sobie coś o czym marzą.
Takie jest właśnie Kasisi, daje tony miłości, opiekę i wsparcie, ale uczy też odpowiedzialności i pracowitości. Daje nie tylko rybę, ale i wędkę, sprawiając, że życie tych młodych ludzi będzie lepsze, że to właśnie oni są gotowi zmieniać swój świat ❤️
Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
7 366 zł
potrzebujemy:
10 000 zł