moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk

Dzięki Wam mamy spiżarnię

Data dodania: 12.01.2022

Nad Kasisi przeszła właśnie wielka burza. Zambijskie ulewy w porze deszczowej pewnie postawiłby na równe nogi niejednego z naszych specjalistów z instytutów hydrologii, ale w Domu nie ma sztabu kryzysowego, za to panuje wielka RADOŚĆ. Nikt się nie martwi, gdy woda stoi na placu zabaw i na chwilę trzeba przerwać szaleństwa.

W ostatnich miesiącach, mimo trwającej zgodnie z kalendarzem pory deszczowej, opadów było wręcz zbyt mało. Przedłużające się okresy między deszczami spowodowały, że wiele z zasianych roślin nie wyda odpowiednich plonów, a w kraju coraz częściej słychać głosy nawołujące do wstrzymania eksportu kukurydzy, by móc zwiększyć rezerwy zboża i zapewnić bezpieczeństwo żywnościowe Zambijczyków. I choć rząd zapewnia, że zgromadził w magazynach wystarczające zapasy, to ludzie już obawiają się wzrostu cen żywności i problemów z jej dostępnością na rynku.

Na szczęście dzięki Wam mamy spiżarnię. Zaglądając do niej regularnie, zwłaszcza teraz, dziś, sprawicie, że konsekwencje panującej suszy dla naszych dzieciaków będą jak najmniej odczuwalne. Lilien nie może się już doczekać, by sprawdzić, co dziś pojawi się u nas na półkach w spiżarni. Po takich wizytach radość równa jest tej wywołanej deszczem, a wdzięczność nieopisana.

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Zbiórka na Bezpieczny Dom Kasisi

To dzięki Wam dla blisko 250 dzieciaków tworzymy w Kasisi bezpieczną przestrzeń. Dlatego w duchu tej właśnie szczerości, której uczy Kasisi, chcemy Was dziś prosić o pomoc!

Do zamknięcia budżetu w tym miesiącu brakuje nam jeszcze ponad 10 tysięcy złotych. Pomóżcie nam dziś zasypać dziurę w budżecie! Dołączcie do zbiórki na ten cel – razem z nami, budujcie to bezpieczne miejsce, jakich na świecie coraz mniej!

uzbieranych:
5 452 zł
potrzebujemy:
10 000 zł