Dzień Matki to jej dzień!

Data dodania: 26.05.2021

Siostra Mariola. Niezwykła przybrana mama blisko 250 dzieciaków. Dzień Matki to jej dzień! To na niej skupia się dziś cała nasza uwaga, podziw i wdzięczność. To niezwykłe miejsce na ziemi nie istniałoby bez niej i towarzyszących jej w ciągłym zabieganiu sióstr Marysi, Jańci i Jolanty.

Kasisi to nie jest miejsce, w którym na widok chorego dziecka wypisanego ze szpitala w stanie agonalnym bezradnie rozkłada się ręce. Siostra Mariola robi wszystko, by każda jego chwila, nieważne jak bliska już śmierci, wypełniona była życiem. Tu nikt nie siedzi i nie duma, jak dobrze byłoby dać dziecku choć jeden posiłek, by zaspokoić głód. Tu kuchnia wre pełną parą jeszcze przed wschodem słońca, by przygotować tak zbilansowane posiłki, by nasi podopieczni nie tylko byli syci, ale dobrze odżywieni. By lepiej się uczyli, rzadziej chorowali. Praca wre w Kasisi od 5 do 22. Jak ktoś zachoruje, światła w małym szpitaliku House of Hope nie gasną przez całą noc. Siostry budują tu dom, który potrafi przeciągnąć na stronę nadziei nawet tych młodych Zambijczyków, którzy dawno ją już w życiu stracili.

Widzimy to my, widzicie to z pewnością Wy, ale przede wszystkim widzą to wszystkie dzieciaki, które nie mówią do siostry Marioli inaczej niż „Mamusia”. Same zresztą podpisały tak jeden z całego pęku kluczy, które zawsze nosi przy sobie. Ten, który otwiera drzwi do jej pokoju. Dzielą się z nią swoimi problemami, ufają wtedy, gdy ich zdrowie i życie jest w jej rękach. Są wdzięczne, gdy wchodząc w dorosłość, zauważają, że nie pochodzą z jakiegoś domu dziecka, ale z prawdziwego domu, który dał im korzenie i skrzydła.

Mamusiu! Dziękujemy za Twoją siostrzaną czułość, pracowitość i mądrość, która sprawia, że niespożyta energia, która drzemie w blisko 250 młodych Zambijczykach, w Kasisi przekuwana jest codziennie w siłę, by w końcu stanęli na własnych nogach na tyle mocno, by byli w stanie iść dalej w świat. I zmieniać Zambię, być może na pokolenia.

Jesteśmy, bo próbujemy pomóc, nie starając się zastąpić sióstr, ale mądrze je wspierając. Stąd Adopcja z Sercem, Zakupy dla Kasisi i Spiżarnia, do której wszystkich zapraszamy dziś na zakupy. To najlepszy sposób, by podziękować dziś siostrom za poświęcenie i dać im bardzo konkretne narzędzia, by mogły zapewnić naszym podopiecznym dokładnie to, czego potrzebują.

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!