Dziś Dzień Ziemii

Data dodania: 22.04.2023
Dziś Dzień Ziemii. W Kasisi obchodzimy go już od marca, sadząc 250 drzewek owocowych. Wyobrażacie sobie, co będzie, jak urosną? Każdy podopieczny będzie miał swoje!
Gdy przekroczy się próg DOMU, widać, że tu z przyrodą żyje się za pan brat. Siostry dbają nie tylko o wikt i opierunek, ale też uczą naszych Kasisjan dostrzegania piękna w przyrodzie i dbania o nią. Dlatego w Kasisi jest tak zielono.
Za kuchnią i jadalnią jest coś jeszcze. Nasza witaminowa perełka – ogród warzywny, w którym rosną miedzy innymi: ogórki, pomidory, sałata, kapusta, dynia, zielony groszek czy ziemniaki. Brzmi jak bomba witaminowa, której potrzebuje każdy uczeń i przedszkolak.
Własna uprawa warzyw i owoców ma niekończącą się listę zalet, ale najważniejsze, by to co jedzą nasze dzieciaki, było ZDROWE. Dlatego postanowiliśmy wesprzeć kasiski ogródek i zazielenić każdy jego metr. A projekt jest kompletnie EKO. Dzieciaki same zasadzą warzywa, same będą dbać o to, by rosły zdrowo (tylko naturalnymi metodami), a następnie zjedzą je ze smakiem.
Dziś do koszy pełnych owoców i warzyw w naszej Spiżarni dorzucamy nasiona do naszego domowego ogródka. Fundując je, możecie sprawić, że dzięki Wam warzyw w tym roku będzie jeszcze więcej.
Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
8 389 zł
potrzebujemy:
10 000 zł