Dziś gościmy doktora Donna

Data dodania: 11.07.2023
Zobaczcie, jak świetną opiekę mają nasze dzieciaki! W Kasisi nie tylko karmimy, ubieramy i kochamy. Dbamy też o ich edukację, zapewniamy opiekę medyczną. Bardzo ważne jest dla nas, by dzieci miały zdrowe zęby.
Prowadzimy profilaktykę stomatologiczną, a dzieciaki wiedzą, jak prawidłowo szczotkować zęby. Na terenie DOMU znajduje się również gabinet stomatologiczny. Nie ma tam lekarza na stałe, jednak siostra Mariola zabiega o to, by były przeprowadzane regularne kontrole i bieżące leczenie.
Dziś gościmy doktora Donna. Jest on stomatologiem i specjalistą od leczenia dzieci z porażeniem mózgowym. Część dzieciaków jest już po przeglądzie, inne czekają na swoją kolej.
Jednak siostra Mariola nie byłaby sobą, gdyby z takim wsparciem ograniczyła się tylko do naszych podopiecznych. Z fachowej, dentystycznej pomocy doktora Donna skorzystają nie tylko nasi mali pacjenci, ale również chore dzieciaki z Lusaki i okolic.
Kasisi to miejsce, w którym tworzy się łańcuch dobra i pomoc przekazywana jest również poza mury DOMU. Bo wierzymy w szczęście płynące z tego, że dając, realnie zmieniamy świat.

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!