moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Studenta

Data dodania: 17.11.2022

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Studenta i z tej okazji składamy wszystkim naszym kasiskim studentom najserdeczniejsze życzenia. Myślami jesteśmy dziś szczególnie z Evą i Jamesem, którzy dzięki Wami mogą studiować medycynę w Polsce!

Życzymy Jamesowi i Evie tego, żeby nigdy nie opuściła ich determinacja, z jaką dążą do spełnienia swojego największego marzenia. Początki historii ich życia, jak wszyscy dobrze pamiętacie, nie były łatwe. Trafili do Kasisi po stracie swoich rodziców. Pierwsze lata na studiach w Polsce też nie rozpieszczały: obcy kraj bardzo daleko od domu, obcy język, całkiem inna kultura, i bardzo dużo nauki na bardzo wymagającym kierunku.

Dziś Eva studiuje na 3 roku, a James właśnie kończy studia i przygotowuje się do specjalizacji z neurochirurgii na tej samej uczelni w Collegium Medicum w Bydgoszczy. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili spełnienie tych marzeń. Już niebawem szeregi lekarzy zasili dwoje wspaniałych, zawsze uśmiechniętych, znakomitych specjalistów.

W tym roku kolejne dzieciaki kończą szkołę średnią. Wśród nich między innymi: Belita, Veronica, Mary i Steven. Właśnie piszą maturę, planów mają całe mnóstwo. Veronica, tak jak Eva i James, chciałaby studiować w Polsce, a Christopher nie ma wątpliwości, że i jego powołaniem jest medycyna, Mary natomiast marzy o hotelarstwie.

Siostra Mariola często tłumaczy dzieciakom: „Pamiętajcie, nie możecie nigdy mieć wymówki, że jesteście sierotami, że los was bardziej doświadczył. Dzięki wsparciu fundacji macie teraz takie same szanse, jak wszystkie inne dzieci na świecie. Ale czy je wykorzystacie, to zależy już wyłącznie od waszej ciężkiej pracy.”

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!

uzbieranych:
3 351 zł
potrzebujemy:
5 000 zł