moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk

Dziś rozpoczyna się Światowy Tydzień Działań na rzecz Edukacji

Data dodania: 20.04.2023
Dziś rozpoczyna się Światowy Tydzień Działań na rzecz Edukacji. Wspieramy tę ideę całym sercem, bo wiemy jak ważny i wciąż jeszcze potrzebny jest to temat.
Dzieciaki w Kasisi mają to szczęście, że mogą się uczyć tak jak ich rówieśnicy w Polsce. Siostra Mariola dba o to, by każde dziecko otrzymało porządne wykształcenie, które w przyszłości stanie się przepustką do lepszego życia. Jednak dla dzieci z wioski obok naszego DOMU, to już nie jest tak oczywiste i powszechne.
Chcemy zwrócić dziś Waszą uwagę na to, że wciąż jeszcze jest mnóstwo miejsc, gdzie edukacja nie istnieje w ogóle bądź jest na bardzo niskim poziomie. Zambia jest jednym z takich krajów. Jest wiele dzieciaków, które żyją w buszu, a prawa dziecka, które mówią o dostępie najmłodszych do edukacji, często można włożyć między bajki. Gdy rodzina jest biedna, bądź mieszka daleko od miasta, w którym jest szkoła, to na dziecko pada okrutny wyrok: BRAK EDUKACJI!
Gdy wiemy, że dzieciaki, które do nas trafiają, maja jeszcze rodzeństwo w domu, staramy się sprawdzić sytuację na miejscu. Gdy okazuje się, że rodziny nie stać na zapewnienie nauki swoim dzieciom, my w miarę możliwości staramy się pomóc i opłacić szkołę oraz transport do niej.
Światowy Tydzień Działań na rzecz Edukacji, to doskonała okazja, by razem powalczyć o to, aby edukacja była dostępna dla wszystkich. Dzięki Waszemu wsparciu projektu „Adoptuj z sercem” możemy na stałe pomagać ok. 40 dzieciakom z poza Kasisi. A dziś razem możemy sprawić, by nauka dla kolejnych dzieciaków przestała być luksusem, a stała się normą.
Wasza pomoc może na stałe sięgnąć poza mury Kasisi. Ufunduj dzień nauki dla rodzeństwa naszych podopiecznych.
Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Biblioteka Marzeń Kasisi

Na początek chcemy kupić 1000 książek, które zapełnią nie tylko wirtualne, ale przede wszystkim bardzo prawdziwe regały w Kasisi. Średni koszt książki w Zambii to 19 zł.

Każdy z Was, kto wesprze naszych moli książkowych i postawi swoją książkę na półce w nowej bibliotece, może napisać dedykację dla dzieciaków. My ją przeniesiemy ją na zakładki do książek, które będą służyły dzieciakom przez wiele lat.

uzbieranych:
2 447 zł
potrzebujemy:
19 000 zł