Fundusz Christophera Sakali: Jak z tragedii rodzi się nadzieja dla chorych dzieci

Data dodania: 24.09.2023

Trudno nam uwierzyć, że niedawno minęły 3 lata od śmierci Krzysia Sakali.

Krzyś żył jak każdy nastolatek. Miał swoje pasje. Uwielbiał grać w piłkę nożną i żartować z kolegami. Zaczynał snuć plany na przyszłość. Gdy przyszła diagnoza – ostra białaczka, chłopak z dnia na dzień gasł. Walczyliśmy o niego z całych sił, próbując poruszyć niebo i ziemię. Niestety, chemia i intensywne leczenie nie przyniosły efektów. Przeciwnik był zbyt silny. Po miesiącu walki straciliśmy Krzysia.

Jednak nie chcieliśmy, by zło miało ostatnie słowo w tej historii. Po jego śmierci, założyliśmy fundusz im. Christophera Sakali. Ma on swój konkretny cel: wspierać dzieci chore na raka, które są w trudnej sytuacji i nie stać ich na leczenie. Chcieliśmy, by cała lawina dobra, którą Wy uruchomiliście, gdy Krzyś walczył o życie, poszła dalej. By dosięgnęła tych, do których nikt nie wychodzi z pomocą.

Kilka dni temu siostra Mariola znowu odwiedziła oddział onkologiczny. Tym razem pomagamy siedmioletniemu chłopcu, który walczy z czerniakiem i jego dwutygodniowemu braciszkowi, który pierwsze dni swojego życia spędza z mamą i bratem na oddziale.

Dziękujemy za każdą złotówkę wpłaconą na Fundusz Christophera. Jeśli macie wolne 5, 10, 15 złotych, to zajrzyjcie tam. Dla nas czasem to tak niewiele, a komuś może uratować życie.

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 806 zł
potrzebujemy:
10 000 zł