James za 2 tygodnie zaczyna ostatni rok studiów

Data dodania: 20.09.2022

James nie raz już nas zaskakiwał, dzwoniąc choćby w sobotę o 6 rano, by z przejęciem podziękować za spełnienie największego marzenia o studiach medycznych. Tym razem, zupełnie niespodziewanie, otrzymaliśmy od niego list. Przygoda, którą rozpoczął James, dobiega końca…

„Nie mogę uwierzyć, że zbliżam się do końca studiów, a jednocześnie wkraczam w świat, w którym będę służył innym. Patrząc wstecz, widzę ogromny sens każdego wydarzania, które miało miejsce w czasie tych lat. Dzięki nim wiele zrozumiałem i dojrzałem. Ale największą siłę dały mi miłość i wiara we mnie tak wielu osób. Mamushia, całe Kasisi, przyjaciele w Polsce – to oni otworzyli mi magiczne drzwi do świata medycyny i przez te lata szli ze mną krok w krok, wspierając mnie.

W trakcie tej podróży, cały czas szukałem czegoś, co by mnie „porwało”. I znalazłem! To neurochirurgia. Wiem, że to dziedzina bardzo wymagająca i łatwo nie będzie. Jest w niej jednak coś wyjątkowego. Gdy zaczynasz operować, nic innego nie istnieje przez długie godziny, których upływu nawet nie rejestrujesz, skupiasz się tylko na jednej rzeczy – osiągnięciu celu.

Ktoś mi kiedyś powiedział, by być wdzięcznym za najmniejsze rzeczy i korzystać w pełni z podarowanych szans. Nie dla siebie, ale dla dobra innych, bo tam jest źródło prawdziwej radości. Ja się już o tym przekonałem! Dlatego jestem MEGA EXTRA wdzięczny za szansę, jaką mi dano. Tym bardziej, że nie była to drobnostka, ale EXTRA MEGA szansa, która otworzyła mi oczy, aby zmienić świat i mam nadzieję, że uda mi się to zrobić w neurochirurgii i w moim codziennym życiu.”

James za 2 tygodnie zaczyna ostatni – VI – rok studiów, a my mu mocno kibicujemy. Pod koniec roku czeka go ten najważniejszy egzamin – lekarski. Dziś wiemy, że dopnie swego. Droga, którą przeszedł, to droga rozwijania skrzydeł, która niosła też za sobą niepowodzenia, niezbędne by w końcu wykonać ten najważniejszy lot.

My oczywiście nie zwalniamy tempa i zbieramy na ostatni rok nauki Jamesa. Wiemy, że z Wami się uda. Na bank!

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
8 426 zł
potrzebujemy:
10 000 zł