Jesteśmy w DOMUUU!!!!!!

Data dodania: 12.03.2023
Jesteśmy w DOMUUU!!!!!! Tym razem nie sami. Odwiedzamy Kasisi z Martą i Marcinem, którzy w Dobrej Fabryce przez ostatni rok regularnie, raz w tygodniu wpłacali pięciozłotówki w ramach projektu Przybij nam 5 i zyskali szansę na wyjazd z nami do Afryki.
Zaczynamy więc ich podróż marzeń, podczas której przekonają się, jaką siłę ma choćby najmniejsza darowizna, ale przekazywana systematycznie.
Pierwszy przystanek na naszym szlaku to Zambia i Kasisi, nasz DOM! Tu miały początek Fundacja Kasisi i jej siostrzana Dobra Fabryka. To tu 10 lat temu przekonaliśmy się, jak wiele jesteśmy wstanie zmienić, kiedy jesteśmy razem. Kasisi to nie tylko uśmiechy, zabawy i radość. Tu codziennie trwa ciężka praca, by dramatyczne wspomnienia, zamienić w bezpieczną przyszłość. Marta i Marcin przekonali się o tym już w pierwszych chwilach pobytu.
Podczas powitania z naszymi albinoskimi podopiecznymi, prócz szczerej wdzięczności, że są już bezpieczne, uświadamiamy sobie również to, z jakimi okrutnymi ludźmi mieli do czynienia wcześniej. Za parę groszy byli w stanie jednym ciosem zniszczyć tym najmłodszym całe dzieciństwo. Okaleczone na ciele, z głębokimi ranami w psychice, tak często zdradzone przez najbliższych, w DOMU na nowo uczą się ufać i otwierać na miłość. To wymaga ogromu czasu i codziennej pracy sióstr. Tu w każde zranienie poddane gigantycznej dawce miłości, zaczyna się goić. Dzieje się to też dzięki Wam, którzy poprzez Adopcję z Sercem realnie budujcie ten bezpieczny DOM dla każdego poharatanego przez życie i ludzi dziecka.
Nie możemy pokazać naszych albinoskich dzieci, bo dla nich to wciaż ogromne niebezpieczeństwo. Ale może ktoś z Was, nie znając ich twarzy, miałby jeszcze trochę miejsca w sercu, by od dziś towarzyszyć tym maluchom, otulając miłością i poczuciem, że dla kogoś są ważne – dla nich to znaczy WSZYSTKO.