moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk

Kasisi nie potrzebuje Tłustego Czwartku

Data dodania: 16.02.2023
Kasisi nie potrzebuje Tłustego Czwartku, żeby słodkie pączki o nazwie vitumbuwa pojawiły się w dziecięcych rączkach – ale kochane Siostry i tak zadbają o to, żeby tradycji stało się zadość. Czy pomożecie nam ufundować wszystkim dzieciakom po pączku? Znajdziecie je w spiżarni i bezpośrednio na profilach swoich dzieci!
A jeśli sami chcecie dziś zasmakować trochę kasiskiej radości, przygotujcie z nami pachnące, ciepłe vitumbuwa. Przepis mamy prosto od Sióstr!
Składniki:
– 240 g mąki
– 2 łyżeczki proszku do pieczenia
– Do 100 g cukru
– Około 360 ml mleka lub wody
– 2 jajka
– Olej roślinny (do głębokiego smażenia)
Wszystkie składniki powinny mieć temperaturę pokojową. Wymieszaj dokładnie suche składniki w średniej wielkości misce. Dodaj jajka i połowę mleka, mieszaj delikatnie tylko do połączenia składników. Następnie dolej resztę mleka, pilnując, by ciasto nie było za rzadkie.
Dobrze wymieszaj ciasto, upewniając się, że nie ma w nim pęcherzyków powietrza ani grudek.
Na dużym ogniu rozgrzej około 1 szklanki oleju roślinnego. Używając dużej łyżki lub łyżki do lodów, wykładaj ciasto porcjami na olej, formując małe pączki. Smaż do uzyskania ładnego, złotego koloru. Odsącz na ręczniku papierowym i jedz z uśmiechem. Bez tego nie smakuje jak powinno.
Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Łóżeczka dla Kasisi

Metalowe łóżeczka, wysłużone już do granic możliwości materace – utuliły w nocy już całe pokolenia Kasisjan, ale teraz błagają o wymianę.

Marzymy, by sypialnie bejbików zaczęły przypominać prawdziwie domowe, bezpieczne otoczenie, które kojarzy się z ciepłem – czy pomożecie nam w realizacji tego marzenia?

uzbieranych:
5 447 zł
potrzebujemy:
48 000 zł