moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk

Kasisi odmienia świat dzieci – poznajcie historię Tresor

Data dodania: 25.05.2020

Razem z Siostrami pomagacie w Kasisi tworzyć prawdziwy DOM, w którym często poharatane trudnymi doświadczeniami życiorysy znów skleja miłość i poczucie bezpieczeństwa. Doskonale widzimy, jak na początkowo czarnych rysunkach dzieci, pojawiają się kolory. Siostry w Kasisi robią wszystko, by nasi młodzi podopieczni, stawali się mądrymi, wrażliwymi i kochającymi ludźmi, którzy będą zmieniali swój kraj tak, by nieszczęścia było w nim coraz mniej. W ten sposób dobro, jakie w nich zainwestujemy, będzie procentowało o wiele dłużej niż w życiu jednego pokolenia.

Z okazji Dnia Afryki chcemy Wam przedstawić Tresor, której życiorys jest doskonałym dowodem na to, że tak właśnie się dzieje.

Tresor – dziś żona i mama dwojga chłopców, Wanga i Marcusa pochodzi z Rwandy. Do Kasisi trafiła w wieku 10 lat wraz z czwórką rodzeństwa prosto z obozu dla uchodźców – miejsca, które odciska olbrzymie piętno w życiu każdego, kto spędził w takim miejscu choćby kilka godzin. Bardzo ciężkie warunki, ciągłe niebezpieczeństwo i kompletny brak perspektyw potęgują przebyte wcześniej traumy. Dla małej Tresor i jej rodzeństwa śmierć rodziców w takich warunkach była końcem świata.

Siostry wspominają, że początkowo Tresor była bardzo wycofana, zamknięta i pełna lęku. Ożywiała się jedynie przy młodszym rodzeństwie, cały czas chciała się nimi opiekować, jakby podświadomie czując, że to teraz ona jest głową rodziny. Minęło trochę czasu, zanim na nowo zaufała, zaczęła nawiązywać relacje z innymi i poczuła, że jest bezpieczna, że w końcu jest w DOMU.

Tresor ukończyła szkołę podstawową, średnią i studium pielęgniarskie. Gdy opuszczała Kasisi była pewną siebie, pełną ciepła dziewczyną, pragnącą założyć swoją rodzinę. Doskonale wiedziała, jaką chce być mamą. Do ołtarza poprowadziła ją Mamushia – Siostra Mariola. Dziś wraz z synami i mężem odwiedza Kasisi regularnie. Mówi, że nie wyobraża sobie, by jej dzieci nie znały miejsca, w którym otrzymała dzieciństwo, poczuła się zauważona i kochana.
Kasisi odmieniło cały jej świat. Dziś taka zmiana dzieje się w życiu ponad 200 dzieciaków dzięki poświęceniu sióstr i temu, że jesteście Wy i wspieracie program „Adoptuj z Sercem”.

Z okazji Dnia Afryki i w przeddzień Dnia Matki chcemy Was przekonać, że w życiu wielu odrzuconych dzieciaków, dzięki Wam, może zmienić się wszystko. Odwiedźcie profile naszych podopiecznych. Poznajcie ich historie. Może właśnie dziś któremuś z nich zaczniecie towarzyszyć w pokonywaniu trudności i realizowaniu marzeń.

Zaadoptuj dziecko

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!

uzbieranych:
3 551 zł
potrzebujemy:
5 000 zł