moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk

Kochane siostry z okazji trwającego Tygodnia Misyjnego DZIĘKUJEMY za Wasze „JESTEM”

Data dodania: 29.10.2021

Przez te wszystkie lata działalności Fundacji Kasisi podpatrujemy pracę naszych sióstr. Bez wątpienia to właśnie ich optyka patrzenia na świat sprawiła, że zdecydowaliśmy się towarzyszyć im na ich drodze misyjnej. To nie wielkie sprawy czy nawet superszlachetne projekty są sednem ich pracy, ale po prostu BYCIE z drugim człowiekiem, w Kasisi z tym najmniejszym.

I to właśnie „jestem” naszych sióstr jest całą kwintesencją MIŁOŚCI. To dawanie odrzuconym przez świat dzieciom poczucia, że są z nimi na dobre i złe. Nie tylko jako zaopatrzeniowiec, przytulacz, wychowawca, ale przede wszystkim jako człowiek, który cieszy się z tego, że drugi człowiek istnieje. To gotowość naszych sióstr do oddawania codziennie swojego życia, by naszym dzieciakom lepiej się żyło.

I choć te słowa mogą brzmieć patetycznie, ale w Kasisi to praktyka. Niezliczone zachorowania na malarię, nieustanne zagrożenie HIV (którego nosicielami jest wiele naszych dzieci), praktycznie ani jedna w pełni przespana noc, widzenie się z rodziną raz na dwa lata, ekstremalne temperatury, walka z biurokracją, niezrozumienie – tego wszystkiego doświadczają siostry na porządku dziennym. Takie są realne koszty uratowania kilkuset, a nawet kilku tysięcy małych ludzkich istnień. Jednak dla naszych sióstr praca misyjna jest drogą do szczęścia.

Kochane siostry z okazji trwającego Tygodnia Misyjnego DZIĘKUJEMY za Wasze JESTEM, za Wasze codzienne oddawanie się dzieciom. To od Was uczymy się skupiać uwagę na drugim człowieku – MIŁOŚĆI. Razem z Wami nie „pomagamy biednym dzieciom”, ale tworzymy z nimi rodzinę.

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
7 386 zł
potrzebujemy:
10 000 zł