Kolejny remont w Kasisi

Data dodania: 13.01.2021

Taki „punkt widokowy” urządziły sobie Luyando, Taonga i Eta, z radością obserwując, jak z ich dotychczasowego domku – Martin’s House pozostaje jedynie szkielet. Krajobraz iście wojenny, ale to nie wybuch granatu, tylko robota naszych Sióstr… ciąg dalszy rewolucji w Kasisi!

Nie było wyjścia, musieliśmy ruszyć z tematem od razu z grubej rury, bo lata świetności Martin’s House minęły wieki temu. Popękane ściany nośne i sufity zagrażały zawaleniem się budynku. W tym kilkudziesięcioletnim domku nie dało się dłużej łatać dziur – przy naprawie jednej sypało się praktycznie wszystko dookoła. Dlatego wymieniamy tu dosłownie, co się da, robimy generalny remont!

Inwestycje infrastrukturalne to jedna z fajniejszych rzeczy, bo jak się je już skończy, to cieszą nowością, funkcjonalnością i przytulnością. Tylko jest jeden kłopot – kosztują tak, że hej! A wiadomo, że trudno jest zbierać „na beton” – to nie leki dla chorych dzieci. Ale fakt jest taki, że ten „nowy beton” stwarza miejsce na Ziemi, które my nazywamy DOMEM i które będzie służyło dzieciom przez lata, pokolenia, pewnie nawet wtedy, gdy my będziemy już tam, skąd przelewy nie wychodzą.

Dziś Was bardzo zachęcamy, byście przez najbliższe tygodnie mocno wspierali Zakupy dla Kasisi, odwiedzając w naszym sklepiku dział remontowy. Nie budujemy dzieciom nie wiadomo czego, chcemy dać im bezpieczny i przytulny, w którym nie balibyśmy się umieścić własnych dzieci. Tyle. A dla kasiskich dzieci to „aż tyle”.

Najważniejsze by udostępnianiem i rozpowszechnianiem tej wieści namówić do włączenia się w remont Martin’s House jak największą liczbę ludzi. Namówcie swoich bliskich i znajomych, by zajrzeli na naszą stronę.

Niech zobaczą, że Kasisi to niezwykły kantor, w którym całe zło, jakie przyniosły w swoim bagażu nasze dzieciaki, codziennie wymieniane jest na czyste dobro, bezpieczeństwo i szczęście.

 

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
8 389 zł
potrzebujemy:
10 000 zł