Nelly z Kasisi: Historia Siły i Walki w Obliczu Choroby

Data dodania: 11.02.2024

„Każde z tych dzieci jest dla nas wielkim wyzwaniem, ale też wielkim błogosławieństwem”- tak mówi siostra Mariola o naszych podopiecznych special needs.
Dziś przypada Światowy Dzień Chorego. Kasisi, to miejsce w którym każde dziecko znajdzie miłość, bezpieczeństwo i troskę.

Nelly, jest naszą najstarszą podopieczną, która ze względu na chorobą, zostanie z nami na zawsze. Ma 31 lat i niesamowitą determinację, by walczyć o życie. Przeżyła niejeden kryzys. Po każdym podnosiła się jeszcze silniejsza.

Dzięki wsparciu, jakie otrzymuje od Was każdego dnia, możemy zatrudnić opiekunkę, która towarzyszy jej 24 godziny na dobę i którą Nelly bardzo kocha.
Pasją dziewczyny jest oglądanie czasopism i spacery po Kasisi, którym oddaje się do reszty. Lubi tez słuchać piosenek Ryszarda Rynkowskiego. Trzy razy w tygodniu razem z przedszkolakami uczestniczy w zajęciach. Układa wtedy puzzle, rysuje i dużo się uśmiecha. To, że Nelly żyje i tak świetnie funkcjonuje jest cudem.

Kasisi dla chorych dzieciaków będzie domem do końca ich życia. DOMEM, w którym czują się kochane i zaopiekowane najlepiej jak to możliwe. Dziękujemy za Wasze wsparcie, które pozwala nam każdego dnia walczyć o te dzieciaki i sprawiać, by ich życie było pełne uśmiechu.

Zapraszamy Was dziś na Zakupy dla Kasisi, do oddziału ratunkowego. Tam możecie wesprzeć naszych chorych podopiecznych. Czynne 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Dzięki, że jesteście z nami!

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!