moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk

Nowy etap w życiu Cecylii

Data dodania: 15.03.2021

Cecylia to bez dwóch zdań nasza dzisiejsza bohaterka. Od kołyski wychowywała się w Kasisi. W końcu po latach nadszedł czas, by wyruszyć z domu na dłużej i do tego tak daleko, jak nigdy dotąd.

Mijają pokolenia. Kasisi opuszczają kolejne generacje młodych ludzi, dla których to miejsce stało się domem, dając im korzenie i skrzydła. Na pierwszym zdjęciu w naszym fundacyjnym archiwum Cecylia ma niecałe 5 lat. Przyszła pora, by i ona wyfrunęła z domowego gniazda.

Nastolatka zaczyna właśnie naukę w bardzo dobrej szkole, oddalonej od Kasisi o kilkaset kilometrów. Bardzo bała się wyjazdu. Rozumiemy. Z Kasisi mało kto chętnie wyjeżdżać i sami dużo o tym wiemy.

Dla Cecylii to będzie pierwsza tak długa rozłąka z domem, braćmi i siostrami. Siostra Mariola trochę obawiała się, jak Cecylia to przeżyje, ale ze szkoły już zaczęły nadchodzić wiadomości, że świetnie sobie radzi. Z pewnością nie każe nam długo czekać na pierwsze sukcesy.

Duma rozpiera dziś z pewnością nie tylko nas! Rodzice adopcyjni – tak rosną Wasze pociechy! Co miesiąc wyciągacie w ich kierunku rękę i dajecie serce. Czasem ratujecie, częściej towarzyszycie w spokojnym rozwoju, roztaczając przed młodymi mnóstwo nowych możliwości. Dziękujemy, że jesteście!

P.S. Jak pisaliśmy Cecylia w nowym miejscu ma się dobrze i może się okazać, że z całego wyjazdu do szkoły najgorszym wspomnieniem pozostanie droga do nowego miejsca, która po obfitych deszczach dla niektórych środków transportu była przeszkodą nie do pokonania.

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
7 630 zł
potrzebujemy:
10 000 zł