nasi najważniejsi mieszkańcy

podejmij decyzję

Dołącz do
rodziny Kasisi

Dzięki Tobie, a za sprawą projektu „Adoptuj z sercem” może spełnić się jedno z największych marzeń każdego dziecka – posiadanie rodziny. Każde z naszych dzieci w Kasisi zasługuje na szczęśliwą rodzinę adopcyjną. Taką, dla której będzie ważne i wyjątkowe. Rodzinę, od której otrzyma realną pomoc, dającą szansę na lepsze jutro.

adopcji
materialnych
dzieci czeka
na adopcję

Adopcja materialna

Zdecyduj się na regularną wpłatę, by wspierać jedno z dzieci i zapewnij mu najlepsze możliwe warunki do rozwoju.

Adopcja duchowa

To wyraz miłości i wsparcia, który pokazuje, że nieważne jak daleko, zawsze istnieje ktoś, kto o nich myśli, modląc się w ich intencji.

Najważniejsi mieszkańcy

Zaadoptuj
dziecko

Jeśli chcesz należeć do niezwykłej rodziny jednego z naszych dzieci, zaadoptuj je. Na profilu Twojego dziecka dowiesz się, co u niego słychać. Adopcja tworzy więź, a regularne wsparcie pomaga spokojnie patrzeć w przyszłość i spełniać marzenia naszych podopiecznych.

dzieci potrzebujące

pilnej
adopcji

Blessing 11 l

Blessing, trafiła do Kasisi wraz ze swoją młodszą siostrą Queen po tym, jak zostały znalezione zaniedbane przed bramą szpitala w Lusace. Ich mama zmarła, a ojca nie zastano i do tej pory nie ma kontaktu z mężczyzną. Warunki w domu były tragiczne.

Denzel 1 l

Został porzucony przez rodzinę. Tylko tyle o nim wiemy. Przeszłość Denzela pozostaje dla nas tajemnicą, jednak dziś, w Kasisi, jego życie wypełnione jest radością i miłością.

Edward 4 m

Edwarda przywiozła do Kasisi jego rodzina. Mama chłopca zmarła po długiej walce z chorobą, a bardzo młody tata, nie był w stanie sprostać trudom wychowywania. W rezultacie zdecydował, że najlepszym miejscem dla chłopca będzie Kasisi.

Gift 11 l

Pierwszy dzień w nowym Domu był dla niego bardzo trudny. Buntował się i był agresywny, chciał wracać na ulicę. Jednak, gdy przekonał się ile życzliwości i miłości otrzymuje, otworzył się, zaczął rozmawiać i współpracować. Teraz nie wyobraża sobie życia poza Kasisi.

Joseph 6 l

Zanim znalazł się w Kasisi, doświadczył opuszczenia. Ma bliźniaka Tebiego i starszego brata Gifta z którymi, przez brak miłości najbliższych, trafił na ulicę. To Kasisi stało się dla niego oazą spokoju i bezpieczeństwa.

Queen 8 l

Dziewczynka została znaleziona, wraz ze starszą siostrą, pod bramą szpitala w Lusace. Krążyły szukając pomocy. Były zaniedbane, okazało się, że ich mama nie żyje, tata do dziś się nie zjawił. Teraz razem dorastają w Kasisi.

Tebi 6 l

Trafił do Kasisi ze swoim bliźniakiem Josephem i starszym bratem Giftem. Ich matka zniknęła bez śladu. Odnalezieni na ulicy chłopcy, w końcu trafili do Kasisi. Tu wreszcie odnaleźli ciepło, bezpieczeństwo i miłość, których tak bardzo potrzebowali.

jeśli decyzja
jest zbyt trudna,

POZWÓL DZIECKU
ZNALEŹĆ CIEBIE

Jeśli chcesz dać możliwość dziecku, które najbardziej w tym momencie potrzebuje pomocy, aby samo zaprosiło Cię do swojej rodziny, to znalazłeś się w odpowiednim miejscu.

Wystarczy, że podejmiesz decyzję, aby otoczyć comiesięczną opieką materialną dziecko, które z utęsknieniem wypatruje kogoś z otwartym sercem, kto dołączy do grona jego najbliższych – może właśnie Ciebie?

poznaj odpowiedzi na

często zadawane pytania

Co dzieje się z pieniędzmi przeznaczonymi na wybrane dziecko?

Pieniądze przeznaczone na wybrane dziecko trafiają do ogólnego budżetu Kasisi i są rozdzielane według potrzeb. Dzięki środkom z projektu zapewniamy dzieciom utrzymanie, koszt nauki oraz opieki medycznej, a także staramy się prowadzić prace remontowe, poprawiające warunki do nauki i odpoczynku naszych dzieciaków.

Czy mogę mieć kontakt z wybranym przeze mnie dzieckiem?

Każda osoba, która zaadoptowała dziecko, może nawiązać z nim kontakt listowny za pośrednictwem Fundacji Kasisi. Wystarczy wysłać list na adres korespondencyjny Fundacji z imieniem dziecka i dołączyć kopertę z adresem zwrotnym, pod który będziemy mogli odesłać list od podopiecznego. Oczywiście odpowiedź na wiadomość zależy wyłącznie od dziecka.

Czy mogę przesyłać dziecku wsparcie inne niż finansowe?

Prócz listów i drobiazgów, które możemy dostarczyć bez dodatkowych kosztów, nie udzielamy wsparcia w organizacji wysyłek z pomocą rzeczową. Zachęcamy do przekazywania wsparcia finansowego. Większość rzeczy, których potrzebują nasi podopieczni, można kupić na miejscu. Zaoszczędzone na kosztach wysyłki środki wolimy dodać do puli pieniędzy, które wydamy już w Zambii. Ponadto zakupy zrobione w Afryce wspierają lokalną gospodarkę.

Pomaganie przez kupowanie, czyli

zakupy dla kasisi

Za pośrednictwem naszej strony internetowej możesz zaangażować się nie tylko w długofalowe projekty, jak Adopcja z Sercem, ale przekazać jednorazowe wsparcie, które realnie zmieni los dzieci w Kasisi. Przekonaj się, że dobro wraca!

Dbamy

Mleko terapeutyczne

Wprowadziliśmy Lontie z niedożywienia. Uzupełnij zapasy mleka terapeutycznego dla kolejnych maluchów!

Pobyt w szpitalu

Zambijska służba zdrowia jest płatna. Pomóż nam zaopiekować się dziećmi potrzebującymi hospitalizacji.

Książki do biblioteki

W Kasisi troszczymy się o przyszłość naszych dzieci od najmłodszych lat. Wesprzyj nas w tych działaniach!

Paliwo do ambulansu

Zatankuj nasz ambulans, by był gotowy ratować nasze dzieci!

Zadbaj o Rozpieszczalnik

Rozpieszczając nasze dzieci, rozpuszczamy zło, które przylgnęło do nich, zanim trafiły do Kasisi.

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.