moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk

Odwiedźcie teraz naszą Spiżarnię

Data dodania: 08.05.2022

Tu wszystko działa jak w zegarku. Punkt 11:00 całe Kasisi spotyka się w jadalni. Dziś na obiad kurczak, nshima i zambijski odpowiednik naszego szpinaku. Choć w Polsce nie przez wszystkie dzieci lubiany, taki zestaw jest w Zambii obiadem marzeń. Siostry mogą sobie pozwolić, by zaserwować go ponad 200 dzieciom dzięki Wam!

Jak wiecie, dobrze zbilansowana dieta to jedna z naszych kluczowych inwestycji od lat. Choć trudno zauważyć jej spektakularny efekt od razu, każdego dnia przekłada się na lepszą kondycję zdrowotną, mniej wydatków na leczenie, lepsze wyniki w nauce, radość i energię, która wprost kipi z całego Kasisi.

Inwestycja w zmianę diety jest trudna z wielu względów. Przede wszystkim dlatego, że nie da się jej zrobić raz, usiąść i po prostu cieszyć się jej efektem. Trzeba ją finansować regularnie, a na efekty cierpliwie poczekać. My ich doczekaliśmy, ale teraz, kiedy z powodu problemów ekonomicznych dotykających cały świat, ceny żywności szybują w górę, o naszą spiżarnię znów musimy powalczyć! Nie pomaga też wojna w Ukrainie, która grozi kryzysem żywnościowym w całej Afryce. Kolejny kłopot generuje ekstremalnie wysoki kurs dolara, który powoduje, że tylko na wydatki w kuchni musimy dokładać dodatkowe 6000 złotych miesięcznie.

Bez Was nie damy rady utrzymać kuchni na tym samym poziomie, dlatego bardzo Was prosimy o bardzo konkretną rzecz. Odwiedźcie teraz naszą Spiżarnię i ufundujcie choć jeden kosz warzyw! Niech nie braknie w Kasisi zdrowego jedzenia! To ono wywołuje te wszystkie uśmiechy, które prosto z Zambii Wam dziś przesyłamy!

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!

uzbieranych:
3 551 zł
potrzebujemy:
5 000 zł