moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk

Patrick wyjeżdża do szkoły, a do nas przychodzą ludzie po pomoc

Data dodania: 27.01.2020

Niby zupełnie spokojny poniedziałek, ale w Kasisi spokój nigdy nie oznacza, że nic się nie dzieje. Brygada przedszkolaków od rana pilnie się uczy, świetnie się przy tym bawiąc. Uczniowie poszli do szkoły. Patrick nawet dalej niż większość naszych wychowanków. Właśnie zaczął naukę w jednej z najlepszych męskich szkół średnich w kraju, bo jego wyniki w nauce są, co tu dużo mówić, świetne. Kiedy ukończy szkołę, uniwersytety będą stały przed nim otworem. Wróci do nas dopiero na wakacje. Było pożegnanie i łzy wzruszenia. A może zaskoczenia? Bo przecież trudno uwierzyć, że nasz mały Patrick, jest już poważnym nastolatkiem.

Dwa tygodnie temu bardzo Was zachęcaliśmy do tego, byście wsparli nie tylko naszych podopiecznych, ale i mieszkańców okolicznych wiosek. Dziś chcemy Wam powiedzieć, że Wasze pieniądze już pracują i każdego dnia odpowiadamy na prośby o pomoc, zaspokajając podstawowe potrzeby najuboższych. Przed chwilą siostra Mariola napisała do nas tak: „Właśnie przyszła do nas kobieta z dwojgiem dzieci, pieszo, z centrum Lusaki oddalonej od Kasisi o 30 km. Ma na imię Memory. Żyje w biedzie i nie ma czym nakarmić rodziny. Dałam jej olej, kapentę, fasolę, jajka i trochę pieniędzy, by mogła wrócić do domu. Była bardzo wdzięczna i prosiła, żeby podziękować wszystkim ludziom, dzięki którym otrzymała pomoc”.

Pomoc dla potrzebujących, dla których Kasisi często jest ostatnią nadzieją, można przekazać tutaj.

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Tłusty Czwartek w Kasisi

Idziemy w tym roku na rekord! Nasze wysłanniczki już zakładają kuchenne fartuszki, by wesprzeć kasiską kuchnię w smażeniu tony pączków dla dzieciaków. Ich zmagania możecie obserwować na żywo w naszych mediach społecznościowych, ale potrzebują Waszych rąk do pomocy. Składniki na pączki dla ponad 200 dzieci, sióstr i mamies same się nie kupią!

uzbieranych:
3 551 zł
potrzebujemy:
5 000 zł