Podarujmy dzieciom witaminową energię

Data dodania: 28.01.2022

Czy wiecie, na czym polega zabawa w „lollipop” (lizaka)?

Dzieci śpiewają piosenkę – na które dziecko przypadnie jej koniec, to musi powiedzieć, ile chce dostać lizaków, a następnie dzieci muszą po kolei uścisnąć sobie dłoń taką samą liczbę razy. Zabawa ta króluje w Edmund’s House i naprawdę szybko uczy małych Kasisjan liczenia! A ponieważ pogoda jest w kratkę, dzieci chętnie bawią się w ogrodzie, kiedy tylko słońce wychodzi zza chmur.

Dziewczynki z Martin’s House, czekając na pójście do szkoły, grają w tak wymyślne zabawy, że nie jesteśmy w stanie wymówić ich nazw. Chyba to nam przyda się kilka lekcji Nyanja.

Starsi chłopcy po szkole pomagają we wszystkich pracach ogrodowych, a dziewczynki opiekują się młodszymi dziećmi. Jesteśmy pod wrażeniem więzi, jaka nawiązała się między Blessing a Jacobem – chłopiec robi ogromne postępy w nauce prawidłowego chodzenia!

Matthew rozpoczął właśnie ósmą klasę i jego ulubionym przedmiotem nadal jest język angielski. Mimo młodego wieku, już wie, kim będzie w przyszłości. Księdzem!

To, co nas szczególnie porusza, to jego empatia – chłopiec nie musi przyjmować żadnych leków, a mimo to cierpliwie czeka w kolejce po nie razem z kolegami, po prostu dotrzymując im towarzystwa.

Poza ogromnym wsparciem, jakie stanowi przyjaźń i otwarte serce Matthew, nasze dzieci potrzebują podstawowych leków, badań i witamin. Szczególnie teraz, kiedy pogoda nas nie rozpieszcza!

To właśnie dzięki Wam jesteśmy w stanie zapewnić naszemu szpitalikowi najpotrzebniejsze wyposażenie – od plasterków na starte kolana, przez leki na malarię, po sprzęt naprawdę ratujący życie. Dzięki remontowej rewolucji, jaką przeprowadziliśmy w House of Hope, to jedno z najważniejszych miejsc w Kasisi nie przypomina surowego szpitala, ale przytulny domek, w którym dzieci odzyskują siły i czują się komfortowo. Czy znajdziecie dziś w swojej kieszeni 18 zł na witaminy i minerały, które pomogą młodym organizmom szybko zwalczyć każdą chorobę?

 

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 816 zł
potrzebujemy:
10 000 zł