Pomagając naszym podopiecznym, uczymy ich pomagać sobie nawzajem

Data dodania: 18.06.2021

Zaczyna się weekend, kończą się lekcje, ale nauka wcale nie idzie w kąt. Joyce chodzi do 10 klasy, zawsze wszędzie jest jej pełno. Lubi czuć się potrzebna i naprawdę jest. Dziś uczy się z Mapalo. Pomaga jej w odrabianiu zadań domowych i wybiega znacznie poza materiał szkolny. Oczywiście ku uciesze Mapalo, która mimo swoich problemów zdrowotnych jest bardzo ambitna i co chwilę pokonuje kolejne bariery. Nie mówi, ale błyskawicznie opanowała język migowy, świetnie czuje się w grupie, nauka przychodzi jej z łatwością. Jest w trzeciej klasie szkoły specjalnej. Tydzień spędza w szkole z internatem w Lusace, weekendy w Kasisi. Wtedy właśnie razem z Joyce nadrabia materiał, by zaraz w poniedziałek zaskoczyć swoich nauczycieli.

Pomagając naszym podopiecznym nie tylko pozwalamy im rozwijać się w najlepszych szkołach i żyć w bezpiecznym, pełnym radości domu, ale uczymy ich też pomagać sobie nawzajem. Siostry na pierwszym miejscu stawiają w Kasisi wzajemne relacje między dziećmi. Nie ma słabszych i silniejszych, lepszych i gorszych. Każdy ma coś, nikt nie ma wszystkiego. I to nie jest teoria czy życzeniowe myślenie, to fakt, który najlepiej obrazuje dzisiejsza wspólna nauka Joyce, Mapalo i innych dzieciaków, które starsze „rodzeństwo” wzięło pod swoją opiekę.

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Fundusz im. Christophera Sakali

Chcemy, by to zło, jakie wpadło znienacka do życia naszego Domu, wywołało reakcję w postaci czynnego dobra. Założyliśmy Fundusz im. Christophera Sakali. Z jego pomocą wspieramy chorych, w tym dzieci na oddziale onkologicznym szpitala w Lusace.

 

uzbieranych:
10 218 zł
potrzebujemy:
10 000 zł