moje zebrane serca

Zbieraj punkty-Serca i wymieniaj je na nagrody w programie Serce za Serce. Aby sprawdzić liczbę swoich Serc wpisz adres e-mail podany podczas Zakupów dla KASISI. Aby punkty wpływały na Twoje konto, zawsze używaj tego samego adresu e-mail.

Koszyk

Pomóżcie nam dziś zapełnić kasiską spiżarnię!

Data dodania: 27.09.2021

W weekend odwiedziła nas z babcią pewna młoda dama. Poznajecie ją?

Za każdym razem, gdy na nią patrzymy, wprawia nas w osłupienie tak, że po kilka razy upewniamy się u sióstr, że to właśnie ona. LONTIA. Dziś zdrowa dziewczynka, pełna wdzięku, z hipnotyzującymi oczami.

Urodziła się w 8 miesiącu, a po kilku dniach w stanie skrajnego wycieńczenia trafiła do Kasisi. Mama Lonti zmarła po ciężkim porodzie. Tata, który sam jeszcze był młody i ledwo wiązał koniec z końcem, nie potrafił zająć się tak małą kruszynką. I choć w pierwszym odruchu często uruchamiają się nasze automatyczne myśli – „Jak to zostawił dziecko?!“, to dzięki jego decyzji mała była w stanie przeżyć. Tu w Zambii samotny ojciec nie żyje w komunalnym mieszkaniu z comiesięcznym zasiłkiem. Często jest to tylko lepianka, bez prądu, bez bieżącej wody i bez pieniędzy, by pokryć podstawowe potrzeby, nie mówiąc już o zapewnieniu specjalistycznej pomocy dla wcześniaka.

Na szczęście dzięki Siostrom i Wam istnieje Kasisi! Tu takie kruszynki jak Lontia dostają wszystko, czego potrzebują: całodobową opiekę mamies, odpowiednie leczenie i wyżywienie. To Wasze zakupy w spiżarni, a zwłaszcza mleka terapeutycznego, które wciąż jest towarem deficytowym w kraju, a którego nigdy nie może zabraknąć na półkach naszej spiżarni, sprawiają, że jesteśmy w stanie zawalczyć o każde dziecko, które staje w progu Kasisi.

Niedawno Lontia wróciła do domu rodzinnego. Cały ten okres czekała na nią kochająca babcia. Oczywiście nie zrezygnowaliśmy z opieki nad Lontią. Wspieramy babcię, by miała wszystko, aby móc wychowywać Lontie. Regularnie też wyposażamy je w żywność i odzież.

Bardzo potrzebujemy, żebyście w kasiskich zakupach nam pomagali. Tu nie chodzi o wielkie zakupy, ale małe ilości produktów spożywczych wstawianych REGULARNIE przez wiele osób na półki Spiżarni. To dzięki mleku, warzywom czy choćby kurczakom kupowanym co tydzień, co miesiąc, w Kasisi przez cały czas dzieją się CUDA.

Pomóżcie nam dziś zapełnić kasiską spiżarnię!

Bądź z nami w kontakcie!

Newsletter

Niezwykłe relacje i zdjęcia, ciekawostki o tym, jak zmienia się Kasisi, co dzieje się wokół naszych projektów i w siostrzanej fundacji – Dobrej Fabryce. Dołącz już teraz, a nie przeoczysz żadnego ważnego wydarzenia.

Pilna pomoc potrzebna

Łóżeczka dla Kasisi

Metalowe łóżeczka, wysłużone już do granic możliwości materace – utuliły w nocy już całe pokolenia Kasisjan, ale teraz błagają o wymianę.

Marzymy, by sypialnie bejbików zaczęły przypominać prawdziwie domowe, bezpieczne otoczenie, które kojarzy się z ciepłem – czy pomożecie nam w realizacji tego marzenia?

uzbieranych:
5 437 zł
potrzebujemy:
48 000 zł